Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Аграріїв захистять від рейдерів

Реклама

Заплановано внести зміни до 14 законів України, які спрямовані на комплексну протидію рейдерству. Зокрема, до Державного земельного кадастру збираються внести відомості про всі ділянки.

Комітет з питань аграрної політики та земельних відносин рекомендує Верховній Раді прийняти в цілому як Закон законопроект № 8121 про зміни до Земельного кодексу щодо протидії рейдерству.

Планується встановити запобіжники із захисту майнових прав власників і користувачів земельних ділянок з метою запобігання протиправному поглинанню і захопленню підприємств в аграрному секторі економіки.

Власник нерухомого майна одностороннім правочином зможе вимагати нотаріально посвідчити договір, предметом якого є нерухоме майно або його частина, а також відмінити таку вимогу (якщо посвідчення не передбачено законом). Вимога обов'язкового нотаріального посвідчення договору підлягає реєстрації в якості обтяження у Державному реєстрі прав на нерухоме майно (далі - реєстр) і може бути скасована за заявою власника нерухомості.

Крім того, державні кадастрові реєстратори отримають онлайн-доступ до відомостей, що містяться в реєстрі, а державні реєстратори прав - до відомостей Державного земельного кадастру.

Власникам і користувачам земельних ділянок більше не треба буде отримувати паперові витяги про земельні ділянки з кадастру. Держреєстратори повинні будуть при здійсненні реєстраційних дій самостійно формувати такі витяги в електронній формі.

Законопроект передбачає автоматичне продовження дії договору оренди землі на такий же термін і на тих же умовах, за наявності умови про автоматичне поновлення і якщо орендована земельна ділянка не відноситься до земель державної або комунальної власності. Інформація про автоматичне поновлення угод обов'язково вноситься в реєстр при проведенні державної реєстрації такого права. Крім того, в реєстр вносяться відомості про ціну (вартість) нерухомого майна і права на нього за відповідними договорами.

Не втрачає актуальності питання оперативного контролю реєстраційних дій, завдяки чому власник зможе ефективно відреагувати на спроби рейдерського захоплення свого майна. Про зміни в реєстрі нерухомості можна дізнатися SMS-повідомленням, електронним листом, а також сповіщенням в кабінеті користувача за допомогою спеціального сервісу SMS-маяк Земля.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини