Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Нотаріуси матимуть здати тест для відновлення доступу до реєстру нерухомості

Реклама

Нотаріальна палата України закликає Прем'єр-міністра  не підписувати зміни, ухвалені 6 лютого, до постанови № 860 "Про реалізацію експериментального проекту у сферах державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень і державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань".

Змінами передбачено, що нотаріуси задля відновлення доступу до державних реєстрів повинні будуть підтверджувати свою професійну компетентність шляхом додаткової сертифікації.

В НПУ вважають, що подібне нововведення суперечить законодавству України, а також створює корупційні ризики.

Там зазначають, що автоматично із набуттям статусу нотаріуса надаються повноваження щодо здійснення реєстраційних дій.

Закон не вимагає визначення професійної компетентності нотаріусів як державних реєстраторів, тому закріплення відповідних положень на рівні підзаконних актів (нормативних актів Кабінету Міністрів України чи міністерств) суперечить положенням ст. 92 Конституції та законодавства.

Корупційні ризики ж пов'язані, зокрема, з відсутністю процедури формування комісії, яка проводитиме тестування; неврегульованістю порядку тестування та встановлення питань; невизначенням уповноважених на попередження порушень на екзамені, в тому числі зовнішнього втручання в системи тощо.

НПУ також повідомила про оскарження до суду  наказу Мінюсту від 29.12.2018 № 4146/5, яким процедура тестування (підтвердження професійної компетентності) поширена на нотаріусів у випадку відновлення їм доступу до реєстрів.

Зверніть увагу, що дізнатись про неправомірні реєстраційні дії щодо своєї нерухомості можна за допомогою сервісу SMS-Маяк. Зареєстровані користувачі можуть відстежувати зміни статусу будь-якого об'єкта нерухомості у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно. Отримана інформація дасть змогу своєчасно звернутися до суду з позовною заявою про скасування проведених реєстраційних дій, а також до правоохоронних органів із заявою про неправомірність реєстраційних дій. Розширена підписка на SMS-маяк передбачає миттєве повідомлення про факт подання заяви про зміну статусу об'єкта, а також про прийняття рішення щодо зміни статусу.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини