Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

У Господарському кодексі збираються розкрити критерії середнього бізнесу

Реклама

Мінекономрозвитку розробило зміни до Господарського кодексу у частині критеріїв віднесення суб'єктів господарювання до мікропідприємництва, малого, середнього або великого підприємництва.

Відповідний проект оприлюднено для громадського обговорення на сайті Міністерства.

Проектом конкретизується критерії суб'єктів середнього підприємництва - юрособи будь-якої організаційно-правової форми і форми власності, у яких середня чисельність працівників за звітний період(календарний рік) не перевищує 250 чоловік і річний дохід від будь-якої діяльності не перевищує суму, еквівалентну 50 мільйонам євро, визначену по середньорічному курсу НБУ.

Таким чином, суб'єктів підприємництва віднесуть до наступних категорій:

Види суб'єктів

Критерії

середня кількість працівників

річний дохід

мікропідприємництво (ФОП, юрособи)

не перевищує 10 чоловік

не перевищує 2 млн євро по середньорічному курсу НБУ

мале підприємництва (ФОП, юрособи)

не перевищує 50 чоловік

не перевищує 10 млн євро по середньорічному курсу НБУ

середнє підприємництво (юрособи)

не перевищує 250 чоловік

не перевищує 50 млн євро по середньорічному курсу НБУ.

велике підприємництва (юрособи)

перевищує 250 чоловік

перевищує 50 млн євро по середньорічному курсу НБУ

У діючій редакції ГК до суб'єктів середнього підприємництва віднесені усі суб'єкти, які не відносяться до мікро, малого та великого підприємництва.

Якщо суб'єкт господарювання однієї з приведених категорій за показником річного доходу впродовж двох років підряд не відповідає цим критеріям, то його віднесення до відповідної категорії здійснюється за показником річного доходу.

Також проект передбачає внесення змін до статті 55 ГК, згідно з якими уточнюється, які критерії застосовуються для різних цілей (бухобліку і финотчетности, застосування Податкового кодексу, для державної допомоги і статобліку).

Зокрема, для цілей ПК, державної підтримки малого і середнього підприємництва, а також для статистичної інформації застосовуються критерії, які встановлені ч. 3 ст. 55 ГК.

Для бухгалтерського обліку і складання фінансової звітності суб'єкти господарювання - критерії згідно частини другої статті 2 Закону про бухгалтерський облік і фінансову звітність (мікропідприємства - чистий дохід до 700 тис. євро і до 10 працівників, малі підприємства - чистий дохід до 8 млн. євро і до 50 працівників, середні підприємства - чистий дохід до 40 млн. євро і до 250 працівників, велике підприємство - дохід більше 40 млн євро і більше 250 працівників).

Для цілей захисту економічної конкуренції - згідно з абзацом п'ятому статті 1 Закону про захист економічної конкуренції (малий і середній підприємець - суб'єкт господарювання, дохід (виручка) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за останній фінансовий рік або вартість активів якого не перевищує суми, еквівалентної 500 тис. євро, визначеної за курсом НБУ, що діяв в останній день фінансового року, якщо на ринках, на яких діє цей підприємець, є конкуренти зі значно більшою ринковою долею).

Зазначимо, підприємства всіх категорій можуть просто і швидко формувати і подавати звіти та реєструвати податкові накладні через онлайн-сервіс REPORT

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини