Кабінет Міністрів підтримав розроблений Міністерством фінансів законопроект «Про верифікацію та моніторинг державних виплат».
Про це повідомили в прес-службі Мінфіну.
Проект врегульовує правові та організаційні засади здійснення верифікації та має підвищити ефективність державних виплат.
Мінфін з 2016 року моніторить та аналізує державні видатки на соціальну підтримку населення, оскільки через просту процедуру оформлення субсидії (достатньо лише подати заяву і декларацію про доходи) є ризики зловживань. Верифікація покликана виявити неправомірні, нецільові виплати.
За словами заступника Міністра фінансів Юрія Джигира в Держбюджеті-2019 закладено достатньо коштів на соціальні виплати, у тому числі, з урахуванням підвищення ціни на газ, але допомогу не мають отримувати "громадяни, які купують автомобілі вартістю понад 1,3 млн грн або акції на суму 26,2 млн грн".
У минулому році Мінфін надав 7,5 млн рекомендацій щодо перевірки 6 млн отримувачів соціальної допомоги.
Нагадаємо, наприкінці 2018 року Мінфін для верифікації субсидій отримав право на безоплатне отримання інформації, що містить банківську таємницю, персональні дані, та на доступ до автоматизованих інформаційних і довідкових систем, реєстрів та банків даних, держателем (адміністратором) яких є державні органи або органи місцевого самоврядування. Зазначимо, що така ж сама норма була визнана неконституційною щойно в цьому році: згідно з рішенням КСУ № 7-р/2018 у Міністерства можуть бути повноваження з отримання і обробки інформації, що містить персональні дані, тільки для досягнення легітимної мети. Але за відсутності меж дискреції щодо подальших дій з інформацією неможливий навіть мінімальний захист суб'єкта персональних даних, не забезпечена передбачуваність застосування окремих положень цієї норми.