Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Положення про винагороду членів наглядової ради АТ має відповідати вимогам Мінюсту

Реклама

29 грудня набули чинності Вимоги до положення та звіту про винагороду членів наглядової ради та виконавчого органу акціонерного товариства, затверджені рішенням Мінюста від 25 вересня № 559.

АТ, в яких до цієї дати є затверджені внутрішні документи, що регламентують питання винагороди, звіту про винагороду членів наглядової ради та виконавчого органу, повинні привести їх у відповідність до вимог до 1 травня 2019 року.

Вимоги поширюються на публічні акціонерні товариства, а також на приватні акціонерні товариства за наявності у них внутрішніх документів, що регламентують питання винагороди, та звіту про винагороду членів наглядової ради або виконавчого органу.

Положення про винагороду членів наглядової ради товариства затверджують загальні збори акціонерів після того, як його розгляне комітет з питань визначення винагороди посадовим особам товариства або об'єднаний комітет у разі об'єднання у товаристві комітету з питань визначення винагороди посадовим особам товариства та комітету з питань призначень.

Положення про винагороду членів виконавчого органу товариства затверджує наглядова рада товариства після того, як його розгляне комітет з винагороди.

Положення про винагороду переглядають щорічно. Доцільність змін до положень розглядають на кожних річних загальних зборах товариства: акціонерам надають опис пропонованих змін до політики винагороди порівняно з попереднім роком (періодом) та розміщують на веб-сайті АТ.

Строк для надання пропозицій акціонерам встановлює наглядова рада, він не може бути менше ніж 10 робочих днів.

Наглядова рада зобов'язана розглянути пропозиції акціонерів, що надійшли у встановлені строки, та врахувати їх або надати обґрунтовану відповідь щодо причин їх відхилення. Узагальнені результати розгляду таких пропозицій повідомляють усім акціонерам у встановленому наглядовою радою порядку.

Положення про винагороду мають описувати політику товариства щодо винагороди членів наглядової ради та виконавчого органу на наступний фінансовий рік або на наступні фінансові роки (зазначаючи політику товариства щодо кожного фінансового року окремо).

Положення мають сприяти бізнес-стратегії товариства та довгостроковим інтересам і стабільності, а також містити пояснення впливу положення про винагороду на них.

Положення про винагороду має містити, зокрема:

1) пояснення важливості фіксованих та змінних складових винагороди;

2) інформацію щодо наявності та розміру фіксованої складової винагороди, а також форми виплати винагороди (грошові виплати, передання у власність цінних паперів товариства, пільги, знижки тощо) та періодичності таких виплат;

3) вичерпну інформацію щодо критеріїв оцінки ефективності, зокрема відповідно до яких визначають право на отримання опціонів, базовим активом яких є акції товариства, акцій або інших змінних складових винагороди;

4) вичерпну інформацію щодо зв'язку між винагородою та ефективністю роботи;

5) основні параметри й принципи щодо систем щорічних бонусів та/або інших негрошових виплат;

6) характеристику особливостей додаткового пенсійного забезпечення або схем дострокового виходу на пенсію;

7) пояснення процесу прийняття рішень для його затвердження, перегляду та здійснення, зокрема заходів, спрямованих на уникнення конфліктів інтересів та управління ними, а також інформацію щодо ролі комітету з винагороди в розробленні, затвердженні й контролі за виконанням положення про винагороду;

8) пояснення, як саме під час затвердження винагороди враховували умови оплати праці працівників товариства;

9) умови договорів (контрактів) членів відповідних органів управління товариства, пов'язані з передчасним завершенням роботи відповідно до укладених договорів (контрактів), а також тривалість (строк) таких договорів (контрактів), інформацію щодо умов виплат у зв'язку зі звільненням та інших виплат;

10) порядок виплати винагороди.

Виплачувати винагороди акціями можна лише членам виконавчого органу.

Звіти про винагороду видаляються з веб-сайту товариства через 10 років після публікації, якщо інше не передбачено законодавством.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини