Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Суд дозволив тим, що вірять в "число звіра", не оформляти ID-паспорт

Реклама

Кіровоградський окружний адміністративний суд  визнав право громадян оформити паспорт у формі книжечки з огляду на право свободи світогляду і віросповідання.

Рішенням від 28 листопада у справі № 811/1222/18 за позовом матері в інтересах неповнолітнього сина міграційну службу зобов'язано оформити паспорт у формі книжечки відповідно до Положення про паспорт громадянина України.

Нагадаємо, у зразковому рішенні в подібній справі Велика Палата Верховного Суду визнала право українців відмовитись від ID-паспорту з огляду на принцип поваги до приватного життя.

В свою чергу, суд першої інстанції захистив право, дослідивши питання віри, оскільки позивачка та її син сповідують християнство та вважають, що унікальний номер в Єдиному демографічному реєстрі стане аналогом імені, а в майбутньому замінить його. На такі думки позивачку наштовхнули  вірші 14-18 Глави 13 Книги Одкровення.

Суд визначив, що обов'язок громадянина зі звернення до держави за отриманням паспорта кореспондує з обов'язком держави видати паспорт громадянина у формі та у спосіб, які б не порушували конституційні права людини: такі як право на повагу до особистого життя та свободу світогляду і віросповідання.

Суд зазначив, що християни зобов'язані дотримуватись Закону Божого, яким є Біблія, котра складається з Старого завіту та Євангеліє.

Суд зробив висновок, що зміст вірша: "І зводить вона мешканців землі через ознаки, що їх дано їй чинити перед звіриною, намовляючи мешканців землі зробити образа звірини, що має рану від меча, та живе. І дано їй вкласти духа образові звірини, щоб заговорив образ звірини, і зробити, щоб усі, хто не поклониться образові звірини, побиті були. І зробить вона, щоб усім малим і великим, багатим і вбогим, вільним і рабам було дано знамено на їхню правицю або на їхні чола, щоб ніхто не міг ані купити, ані продати, якщо він не має знамена ймення звірини, або числа ймення його... Тут мудрість! Хто має розум, нехай порахує число звірини, бо воно число людське. А число її шістсот шістдесят шість" - допускає одну з форм трактування, котра є пересторогою в присвоєнні номеру у реєстрі і отримання картки, адже деякі числа можуть асоціююватися зі злом.

Держава допускає відмову від отримання номера облікової картки платника податків через релігійні переконання, та вжила заходів щодо недопущення комбінації цифр " 666" при формуванні номеру в Реєстрі.

Суд нагадав і про зміст Преамбули Конституції України та присягу Президентів на Пересопницькому Євангелії: громадяни держави несуть відповідальність перед Богом, який створив світ відповідно до змісту Євангеліє (Біблія).

"Примушування до отримання картки з номером у Реєстрі є втручанням у світогляд позивача, підвалини якого заклало віросповідання і аналіз життєвого досвіду на основі знань віри, оскільки держава прагне, щоб він поступився релігійними переконаннями", - зазначив суд, задовольняючи позов.

Повний текст рішення можна знайти у Verdictum.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини