Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Працедавці зможуть укладати договори з училищами для навчання персоналу - проект

12 грудня 2018, 10:25
731
0
Автор:
Реклама

Міністерство освіти і науки України пропонує для громадського обговорення проект постанови Кабінету Міністрів України "Про затвердження Типового договору про здобуття професійної (професійно-технічної) освіти за дуальною формою». Планується, що це буде тристоронній документ, що дасть змогу організувати навчання не лише в закладі, а й на виробництві. При цьому роботодавець у межах договору може домовитися з учнем, що той працюватиме певний період часу після навчання на його виробництві.

Головна мета проекту договору - глибше залучити роботодавців до співпраці із закладами професійної освіти та зацікавити їх у розвитку дуальної освіти.

«Дуальна освіта - це коли учень близько 30 % часу отримує теоретичні знання з професії у закладі освіти. Решту часу він проводить на реальному виробництві, де отримує можливість працювати на сучасному обладнанні, навчитись корпоративній етиці тощо. Зараз наші роботодавці не дуже глибоко зацікавлені в розвитку дуальної освіти. Аби це виправити, ми й підготували цей договір. Підписавши його, учень отримає вищий рівень освіти, але також зобов'яжеться відпрацювати певний час після випуску на виробництві, де здійснювалось навчання», - зазначила Міністр освіти і науки Лілія Гриневич.

Типовий договір враховує права та обов'язки трьох сторін процесу здобуття освіти за дуальною формою - закладу освіти, суб'єкта господарювання та здобувача освіти. Ним передбачено розширення обов'язків і прав роботодавців (участь у розробці освітніх програм, стимулювання здобувачів освіти, виплату грошової винагороди здобувачу освіти за виконану під час навчання роботу тощо) та обов'язок здобувача освіти пройти оплачуване стажування чи відпрацювати на підприємстві після закінчення навчання, що дасть можливість максимально наблизити зміст професійної (професійно-технічної) освіти до потреб роботодавців і підвищить рівень працевлаштування випускників закладів.

Визначено, що дуальна форма здобуття освіти зможе бути безоплатною або оплачуваною.

Зауваження та пропозиції міністерство просить надсилати до 21 грудня 2018 року на електронну адресу: shumik@mon.gov.ua

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини