Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Бюджетний кодекс змінено для виконання Держбюджету-2019

22 листопада 2018, 17:57
1356
0
Автор:
Реклама

Народні депутати врегулювали деякі питання, пов'язані з підготовкою проекту Закону про Державний бюджет України на 2019 рік з урахуванням фінансових ресурсів державного та місцевих бюджетів.

Відповідний Закон "Про внесення змін до Бюджетного кодексу України" (проект № 9084) прийнято на вечірньому засіданні ВР 22 листопада.

Документом передбачено зміни до Бюджетного кодексу України. Зокрема, врегулювання механізму здійснення зовнішніх запозичень обласними радами або облдержадміністраціями, позбавлення Мінфіну повноважень із затвердження істотних умов договору енергосервісу (щоло об'єктів державної власності), зарахування з 1 січня 2019 року 5 % рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин загальнодержавного значення (крім рентної плати за користування надрами для видобуванян нафти, природного газу і газового конденсату) до бюджетів місцевого самоврядування за місцем видобування, унормування сплати ПДФО з оренди землі до місцевих бюджетів, збереження держзамовлення в установах профосвіти, виключення витрат бюджету на дитячі будинки сімейного типу з переліку витрат на освіту та включення до переліку витрат на соцзахист і т.д.

Закон прийнято з урахуванням пропозицій профільного комітету і поправками, озвученими під стенограму.

Так, депутати підтримали поправку № 151, яка стосується фінансування програм медичних гарантій, а також озвучену Головою бюджетного Комітету ВР під стенограму поправку, яка стосується бюджетного фінансування Національної академії наук. До 2023 року частина чистого прибутку державних унітарних підприємств НАНУ залишиться в їх розпорядженні і спрямовується виключно на наукову, науково-технічну діяльність, фінансування інновацій та розширення власної матеріально-технічної бази.

Крім того, схвалено правки № 39 і 161, якими передбачено направлення до держбюджету 37 % рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів у частині деревини, заготовленої в порядку рубок головного користування та спрямування 26 % цієї рентної плати на ведення лісового та мисливського господарства, охорону та захист лісів в лісовому фонді. Також встановити, що в 2017 - 2019 роках щорічний об'єм коштів держбюджету, сільгоспвиробників, які направляються на держпідтримку, у тому числі фермерських господарств, складає не менше 1 % випуску продукції в сільському господарстві, в 2020 - 2025 роках не менше 1,5 %.

Зазначимо, також до розгляду Парламенту було запропоновано поправка № 180, якою пропонувалося доповнити Закон про судоустрій і статус суддівположеннями, які стосуються кваліфоцінювання суддів. Зокрема, встановити, що суддям, які успішно пройшли конкурс до апеляційного суду, Вищого спеціалізованого суду або Верховного Суду, але не отримали рекомендації на посаду, вважатимуться такими, які пройшли кваліфоцінювання за рішенням ВККС з наступним підвищенням окладів. Депутати цю поправку відхилили.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини