Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

В Україні можуть ввести інститут кримінальних проступків

8 листопада 2018, 16:00
1582
0
Автор:
Реклама

Депутати мають намір розділити кримінальні правопорушення кримінальні проступки і злочини. Останні, у свою чергу, поділяються на нетяжкі, тяжкі та особливо тяжкі.

Комітет ВР з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності розглянув підготовлений до другого читання законопроект № 7279-д "Про внесення змін до деяких законодавчих актів відносно спрощення досудового розслідування окремих категорій карних правопорушень" по спрощенню досудового розслідування і вирішив рекомендувати прийняти його в другому читанні і в цілому.

Проектом запропоновано визначити кримінальний проступок як діяння (дія або бездіяльність), за здійснення якого передбачено основне покарання у вигляді штрафу не більше трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або інше покарання, не пов'язане з позбавленням волі.

Також планується звільняти від кримінальної відповідальності особи, яка вперше вчинила кримінальний проступок чи необережний злочин незначної тяжкостіокрім корупційних кримінальних правопорушень. Правопорушник повинен щиро покаятися, активно сприяти розкриттю злочину і повністю відшкодувати завдані збитки або усунути завдану шкоди.

Решта запропонованих змін до КК стосуються певних особливостей, пов'язаних з інститутом кримінальних проступків, зокрема, закріплення вимог про те, що особи, засуджені за вчинення кримінального проступку, після відбуття покарання визнаються такими, що не мають судимості.

Крім того, проектом передбачається введення адмінвідповідальності та посилення кримінальної відповідальності за фіктивне підприємництво.

Так, за фіктивне підприємництво, яке заподіяло велику матеріальну шкоду, в КК передбачатиметься штраф від п'яти до десяти тисяч НМДГ (від 85 тис. грн. до 170 тис грн.). Зараз передбачений штраф від 8 тис. 500 грн. до 34 тис. грн., а за ті ж дії, вчинені повторно від 51 до 85 тис. грн.

Матеріальна шкода вважається великою, якщо вона у тисячу і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян.

У КпАП за фіктивне підприємництво буде передбачений штраф від трьох до п'яти тисяч НМДГ (від 51 до 85 тис. грн.).

Також буде посилено відповідальності за управління ТС в стані алкогольного сп'яніння. Водіння в нетверезому стані стане кримінальним проступком. КК буде доповнено ст. 286-1 "Керування транспортними засобами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції". Штрафи збільшаться з шестисот до тисячі-двох тисяч НМДГ (з 10 тис 200 грн. до 17-34 тис. грн.), а за повторне порушення - до трьох тисяч НМДГ (51 тис. грн.) з позбавленням права управління транспортними засобами на строк від двох до трьох років.

Очікується, що запропоновані зміни сприятимуть забезпеченню швидкого розслідування кримінальних правопорушень незначної тяжкості і зменшенню навантаження на слідчих органів досудового розслідування.

Нагадаємо, законопроект № 7279-д було прийнято за основу 7 червня 2018 року

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини