Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Судна-порушників українських законів зможуть переслідувати 24 морських милі

8 листопада 2018, 12:49
392
0
Автор:
Реклама

Верховна Рада сьогодні, 8 листопада, прийняла за основу законопроект № 8361 "Про прилеглу зону України".

Законопроектом в силу положень Конвенції ООН з морського права 1982 року передбачено встановлення прилеглої зони України - морського району, який прилягає до територіального моря України і зовнішня межа якого перебуває на відстані 24 морських миль, відлічуваних від тих самих вихідних ліній, що і територіальне море України.

Україна у своїй прилеглій зоні через уповноважені органи здійснює контроль та юрисдикцію, необхідні для запобігання порушенням митних, фіскальних, імміграційних і санітарних правил у межах території України, включаючи внутрішні морські води та територіальне море. Уповноважені органи України мають право зупиняти, здійснювати огляд, затримання чи арешт суден під українським чи іноземним прапором та/або членів їх екіпажу (за виключенням військових кораблів та інших державних суден, які використовуються з некомерційною метою) у разі, коли існують достатні підстави вважати, що судно, яке здійснює плавання у прилеглій зоні України, порушило чи може порушити вимоги законодавства України.

Якщо є достатні підстави вважати, що іноземне судно порушило українське законодавство і при цьому робить спробу зникнути, його переслідуватимуть по гарячих слідах з метою затримання та притягнення до відповідальності. Переслідування починається у момент знаходження судна-порушника або однієї з його шлюпок у межах прилеглої зони після сигналу «зупинитися» і здійснюється безперервно. Переслідування припиняється як тільки порушник увійде в територіальне море своєї країни або будь-якої третьої держави.

Право зупиняти, здійснювати огляд, переслідувати по гарячих слідах, затримувати судна та членів екіпажу за правопорушення у прилеглій зоні надається органам Морської охорони Державної прикордонної служби України в особі командира (начальника) судна, яким виявлено порушення і проведено затримання порушника.

Крім того, державою охоронятимуться обєкти культурної та археологічної спадщини, що розташовані в межах прилеглої зони.

Таким чином, встановлення прилеглої зони, визначення її правового статусу та режиму, надасть Україні можливість здійснювати митний, фіскальний, імміграційний та санітарний контроль у межах 24 морських миль (наразі держава контролює територію у 12 морських миль), а також мати права і здійснювати обов'язки щодо затонулих у прилеглій зоні археологічних та історичних об'єктів.

Враховуючи окупацію РФ частини української території і прилеглого моря, Закон дозволить попередити контрабанду та нелегальні суднозаходи до закритих портів АР Крим.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини