Мінекономрозвитку затвердило Критерії, за якими оцінюється рівень ризику суб'єктів финмониторинга, з метою формування планів перевірок.
Відповідний наказ від 25 вересня 2018 року № 1368 набув чинності 6 листопада.
Дія цих Критеріїв поширюється на товарні та інші біржі, які проводять фінансові операції з товарами. Їх ризики бути використаними з метою легалізації (відмивання) доходів, отриманих злочинним шляхом оцінюються за наступними критеріями:
- тривалість (строк) здійснення діяльності з організації біржової торгівлі на товарному ринку;
- наявність фактів порушень законодавства у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення;
- наявність відокремлених підрозділів (філій, інших підрозділів суб'єкта).
За результатами оцінки встановлюється низький, середній або високий ризик.
До суб'єктів з низьким ризиком належать суб'єкти, які здійснюють діяльність більше 5 років, не порушили за останні три роки законодавство про фінмоніторинг та не мають філій. Перевірки суб'єктів, що мають низький рівень ризику, проводяться не частіше одного разу на три роки.
Суб'єктами з високим ризиком є біржі, які на товарному ринку менше трьох років або мають за рік два і більше порушень або у яких є більше трьох філій. Таких суб'єктів фінмоніторингу перевірятимуть не частіше одного разу на рік.
До суб'єктів з середнім ризиком належать такі, які не відносяться до низького або високого рівня ризику. Такі суб'єкти перевіряються не частіше одного разу на два роки.