Визначено основні завдання, повноваження та склад комісії, створеній для допомоги та підтримки осіб, позбавлених особистої свободи незаконними збройними формуваннями, окупаційною адміністрацією або органами влади Російської Федерації на тимчасово окупованих територіях України та в РФ у зв'язку з громадською або політичною діяльністю.
Відповідним наказом Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб від 18 жовтня 2018 року № 106 також визначено порядок організації роботи комісії.
Комісію очолює перший заступник Міністра з питань тимчасово окупованих територій; вона збирається у разі потреби, але не рідше ніж один раз на квартал.
Серед іншого Комісія встановлює підстави для надання бюджетних коштів на професійну правову допомогу (в тому числі заходів, спрямованих на забезпечення можливості її надання), а також на підтримку зазначених осіб та членів їх сімей, у тому числі відшкодування витрат, пов'язаних з їх відвідуванням.
Також Комісія приймає рішення про фінансування заходів із соціальної реабілітації осіб, позбавлених особистої свободи.
Левко Лук'яненко |
Крім того, Комісія уповноважена підготовляти пропозиції щодо призначення державних стипендій імені Левка Лук'яненка.
Особа, позбавлена особистої свободи, член сім'ї, близький родич або законний представник можуть отримати бюджетні кошти на оплату правової допомоги. Також можна отримати відшкодування витрат на підтримку і відвідування затриманих. Для цього до Міністерства необхідно подати письмове звернення, в якому зазначаються реквізити особових рахунків, відкритих в банківських установах України, додавши до нього
копії документів, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України заявника;
відомості або документи, що підтверджують факт та обставини позбавлення особи особистої свободи незаконними збройними формуваннями, окупаційною адміністрацією та/або органами влади Російської Федерації на тимчасово окупованих територіях України та/або території Російської Федерації у зв'язку з громадською або політичною діяльністю такої особи в поточному році;
інші документи та/або інформація, які заявник вважає за потрібне додати до звернення.
Для отримання фінансування на реабілітацію до Міністерства мають звернутися держадміністрації за місцем проживання постраждалої особи. В письмовому зверненні зазначаються:
загальні відомості про особу, яка потребує соціальної реабілітації (прізвище, ім'я, по батькові, громадянство, дата і місце народження);
види соціальної реабілітації, яких потребує особа;
визначений обсяг фінансування заходів із соціальної реабілітації осіб.
До звернення додається оформлене протоколом рішення регіональної комісії (ради) із соціальної реабілітації постраждалих осіб.
Яка саме допомога постраждалим від дій РФ особам виплачується державою, читайте тут.
Больше информации о том, как предупредить кризисные ситуации бизнеса уже сегодня, получайте в системах ЛІГА:ЗАКОН.
Держите руку на пульсе актуальной правовой картины дня со всеми нововведениями, используйте подборку ситуаций для оперативного реагирования на любые изменения и имейте доступ к полной базе нормативных документов на любую дату, в частности и тех, которые регулируют работу компаний в условиях коронакризиса, карантинов, чрезвычайных положений.
Попробуйте тестовый доступ к системам ЛІГА:ЗАКОН по ссылке, объективно оценивайте любую ситуацию и принимайте твердые и взвешенные решения уже сегодня.