Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Змінені правила зберігання готівки НБУ у банках

1 листопада 2018, 16:09
197
0
Автор:
Реклама

Нацбанк розширив можливості уповноважених банків ефективніше здійснювати операції із запасами готівки регулятора.

Відповідні зміни внесено до Положення про передавання запасів готівки на зберігання до уповноважених банків постановою Правління НБУ від 23 жовтня 2018 року № 112.

Зокрема, уповноважені банки отримають можливість:

- зараховувати до запасів готівки, що перебуває у них на зберіганні, пачки банкнот, прийняті від інших банків, що підлягають перерахуванню;

- вести окремий їх облік та оброблення.

Також змінено регламент подання заявок і дозволів. Крім того, подовжено терміни перерахування коштів, що створює сприятливі умови виконання операцій із запасами готівки на зберіганні.

З метою мінімізації операційних ризиків уповноважені банки повинні розробити план дій щодо організації роботи із запасами готівки на зберіганні в умовах обставин непереборної сили та погодити його з Нацбанком, а також періодично проводити тестування та за його результатами - оновлення зазначеного плану.

Регулятор отримає можливість застосовувати штрафні санкції до уповноважених банків у разі повторного допущення останніми порушення умов зберігання запасів готівки НБУ.

Постанова № 112 набирає чинності з 1 листопада 2018 року.

Водночас з 1 січня 2019 року набирають чинності пункти, що стосуються:

- укладення договору про зберігання запасів готівки Нацбанку за новим зразком;

- можливості зарахування до запасів готівки на зберіганні готівки, що підлягає перерахуванню;

- застосування штрафних санкцій до уповноваженого банку.

Положення про передавання запасів готівки на зберігання до уповноважених банків розроблене з метою реалізації Концепції організації готівкового обігу в Україні, якою передбачається перехід від частково контрольованої моделі організації готівкового обігу, що існувала в Україні, на делеговану модель. Суть делегованої моделі організації готівкового обігу полягає у тому, що Нацбанк делегує частину функцій, які він виконує в регіонах, іншим учасникам ринку - банкам, Cash-in-Transit (СІТ)-компаніям.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини