Мін'юст запустив ініціативу «Сімейні радники» - нову спільну ініціативу зазначеного міністерства, Координаційного центру з надання правової допомоги та громадськості, спрямовану на забезпечення захисту прав громадян у сфері сімейного права.
Сімейні радники - це активні українці, лідери суспільної думки у власній громаді, більшість з яких самі постали перед проблемами домашнього насильства і вже давно допомагають іншим людям боротися за свої права. Вони спільно з юристами системи безоплатної правової допомоги, фахівцями ДВС, психологами, співробітниками Нацполіції та інших органів влади допомагатимуть громадянам отримувати інформацію з питань сімейного права та захищати їхні права.
Фактично сімейні радники працюватимуть як волонтери та забезпечуватимуть комунікацію між постраждалими та відповідними співробітниками Мін'юсту та інших органів державної влади. Вони виступатимуть лише допоміжною ланкою. Консультації та захист надаватимуть громадянам юристи й адвокати системи безоплатної правової допомоги.
«Після Києва ми запускаємо цю ініціативу в Одесі та Львові, далі ми плануємо розвинути її в повноцінний проект при центрах БПД, з роботою в усіх регіонах країни», - зазначила заступник Міністра юстиції Іванна Смачило.
Усі сімейні радники проходитимуть відповідне навчання, аби бути здатними проводити оперативну та якісну роз'яснювальну роботу в громаді.
Що роблять сімейні радники:
- надають інформацію щодо прав громадян (правопросвітництво);
- допомагають в ідентифікації порушення прав особи, яка потребує допомоги в питаннях виплати аліментів, захисту від насильства, визначення батьківських прав та інших питань сімейного права;
- поширюють інформацію щодо можливостей отримання правової допомоги;
- об'єднують зусилля суспільства навколо актуальних проблем громад.
У центрах БПД у Києві та по всій Україні проводитиметься регулярний прийом жінок за участю сімейних радників, представників органів юстиції та інших органів, за потреби - психологів.
Сімейні радники консультуватимуть людей безкоштовно.