Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Ціни на електрику для населення сформують по-новому

17 жовтня 2018, 16:08
4319
5
Автор:
Реклама

НКРЕКП врегулював механізм формування цін на електричну енергію для побутових і малих непобутових споживачів при наданні універсальних послуг.

Відповідний Порядок формування цін на універсальні послуги затверджений постановою від 5 жовтня 2018 № 1177, яка набуває чинності з дня, наступного за днем її опублікування в газеті "Урядовий кур'єр".

Ціна на універсальні послуги включає в себе ціну купівлі електричної енергії на ринку електричної енергії, ціну (тариф) на послуги постачальника універсальних послуг, ціни (тарифи) на послуги оператора системи передачі та оператора системи розподілу на відповідному класі напруги згідно з укладеними договорами про надання послуг.

Розрахунок ціни на універсальні послуги і усіх її складових здійснюється за встановленими у Порядку формулами без урахування ПДВ.

Постачальник універсальних послуг формує ціни на універсальні послуги на розрахунковий період і оприлюднить їх на своєму офіційному сайті, в ЗМІ і на своїх інформаційних стендах у центрах обслуговування споживачів не пізніше, ніж за 20 днів до їх застосування.

Введення нового механізму також дозволить визначати ціни на універсальні послуги до дати початку дії нового ринку електричної енергії (1 липня 2019) і в перші розрахункові періоди з дати початку дії нового ринку.

До дати початку дії нового ринку електричної енергії ціна на універсальні послуги складається з прогнозованої оптової ринкової ціни на електричну енергію, скоригованої на коефіцієнт, що враховує графік споживання електричної енергії населенням (К=1,05), прогнозованого об'єму закупівлі електроенергії постачальником універсальних послуг на оптовому ринку, тарифу, за яким постачальник універсальних послуг згідно з угодою купує електричну енергію безпосередньо у виробника.

Нагадаємо, суб'єктам ринку електроенергії слід готуватися до нових правилам роботи

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини