Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Українці не зобов'язані оформляти ID- паспорт: постанова ВС вже в Verdictum

3 жовтня 2018, 12:00
4150
3
Автор:
Реклама

Велика Палата Верховного Суду 19 вересня, розглянувши справу № 806/3265/17 (Пз/9901/2/18), зобов'язала міграційну службу оформити і видати паспорт громадянина України у формі книжечки відповідно до Положенням про паспорт громадянина України. При цьому БП зазначила, що відмова видати паспорт у формі книжечки відповідала Закону про єдиний державний демографічний реєстр. В цьому випадку суд зробив висновок, що законодавець, змінивши Закон, не дотримав вимог, за якими такі зміни повинні бути зрозумілими і виконуваними, не мати подвійного тлумачення, не звужувати права громадян у спосіб, не передбачений Конституцією України та не допускати жодної дискримінації у залежності від часу виникнення правовідносин з отриманням паспорта громадянина України.

Повний текст постанови доступний в системі аналізу судових рішень Verdictum - вже можна ознайомитися з аргументами Великої Палати.

Велика Палата Верховного Суду дійшла висновку, що позбавлення особи можливості отримання паспорта у традиційній формі - у вигляді книжечки, і спричинені цим побоювання окремої суспільної групи, що отримання паспорта у вигляді ID-картки може спричинити шкоду приватному життю, становить втручання держави, яке не було необхідним у демократичному суспільстві, і воно є непропорційним цілям, які мали б бути досягнуті без покладення на особу такого особистого надмірного тягаря.

До того ж, будь-яке обмеження прав і свобод особи повинно бути чітким та законодавчо визначеним, однак у даному випадку таке обмеження, як неможливість отримання паспорта у формі книжечки, законодавством не передбачено.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини