Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Засуджені зможуть оформити соціальну допомогу

21 вересня 2018, 12:30
1104
0
Автор:
Реклама

Мін'юст урегулював порядок та умови виконання та відбування кримінальних покарань у вигляді арешту, обмеження або позбавлення волі на певний строк та довічного позбавлення волі.

Правила внутрішнього розпорядку установ виконання покарань, затверджені наказом Мін'юсту від 28 серпня 2018 року № 2823/5, набрали чинності 14 вересня.

У Правилах:

- чітко визначено, що засуджені не повинні підлягати жорстокому, нелюдському або такому, що принижує їх гідність, поводженню;

- розширено перелік послуг, якими можуть користуватися засуджені, зокрема: ремонт побутових текстильних виробів, електропобутової техніки та інших побутових приладів тощо;

- установлено, що засуджені мають право брати участь у трудовій діяльності, а також на соціальне забезпечення, у тому числі на оформлення пенсій, соціальної допомоги;

- закріплено право на безпосереднє звернення до адміністрації установи виконання покарань з проханням внести подання щодо умовно-дострокового звільнення від відбування покарання чи щодо заміни невідбутої частини покарання більш м'яким.

Окрім цього, із заборон виключено паління у дисциплінарних ізоляторах, карцерах, приміщеннях камерного типу та одиночних камерах; заборону перебування засуджених на спальних місцях у непередбачений для сну час; змінено окремі аспекти порядку листування.

Відповідно до міжнародних вимог перегляд кореспонденції, яку відправляють засуджені, здійснюється з письмового дозволу начальника установи виконання покарань на підставі рапорту (клопотання) працівника оперативного підрозділу установи з обов'язковим встановленням строку перегляду кореспонденції. Також при отриманні кореспонденції від засудженого, яку він адресує Уповноваженому ВР з прав людини та його представникам, Європейському суду з прав людини, суду, а також іншим відповідним органам міжнародних організацій, членом або учасником яких є Україна, уповноваженим особам таких міжнародних організацій, прокурору, захиснику у кримінальному провадженні, який здійснює свої повноваження відповідно до статті 45 КПК України, адміністрація установи виконання покарань видає йому талон-підтвердження.

З урахуванням поведінки засудженого під час відбування покарання, наявності допущених порушень правил поведінки під час попередніх побачень, а також рекомендацій психолога короткострокові побачення можуть надаватися у відкритих умовах (без суцільного розмежувального скла та переговорного пристрою).

Також розширено права засуджених щодо надання телефонних розмов: у зв'язку з винятковими особистими обставинами (смерть або тяжка хвороба близького родича, що загрожує життю хворого, стихійне лихо, що спричинило значну матеріальну шкоду засудженому або його сім'ї), за погодженням з адміністрацією установи виконання покарань, телефонна розмова може бути надана у будь-який час.

Відтепер засуджені до позбавлення волі, які мають заборгованість за виконавчими документами, зобов'язані працювати в місцях і на роботах, які визначаються адміністрацією колонії, до погашення такої заборгованості.

Серед інших нововведень:

- засудженим чоловікам дозволяється носити коротку бороду та вуса за умови, що вони відповідають вимогам гігієни;

- захищено право на приватність у зв'язку із використанням засобів відеонагляду;

- заборонено встановлювати відеокамери у камерах, в яких проводяться медичні обстеження засуджених, особистий обшук з роздяганням, жилих кімнатах тривалих побачень, а також у лазнях, роздягальнях, душових та туалетних кімнатах;

- введено поняття «кайданки» замість наручників та закріплено, що застосування кайданків більше ніж 2 години безперервного використання або без послаблення їх тиску заборонено;

- виключено із переліку спеціальних засобів пластиковий кийок типу «тонфа».

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини