Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Депутати запропонували ввести відеофіксацію нотаріальних дій

10 вересня 2018, 17:25
349
7
Автор:
Реклама

Пропонується встановити обов'язкову і повну фіксацію з допомогою звуко- та відеозаписуючих технічних засобів процесу проведення нотаріальних дій.

Відповідний законопроект № 9063 зареєстровано в Раді групою народних депутатів.

Законопроектом передбачено введення звуко- і відеофіксації процесу укладання угод :

- щодо відчуження учасником товариства частки у статутному капіталі;

- щодо відчуження акціонером ПАО належних йому акцій;

- договори купівлі-продажу земельної ділянки, єдиного майнового комплексу, житлового будинку (квартири) або іншого нерухомого майна;

- виконавчі написи на документах, що встановлюють заборгованість;

- договори купівлі-продажу цінних паперів;

- довіреність у випадку, якщо правочин, для укладення якого вона видається, підлягає нотаріальному посвідченню.

Також пропонується ввести обов'язкове нотаріальне посвідчення договорів оренди земельної ділянки, укладених з фізособою (крім випадків, коли орендодавцем виступає ФОП), із забезпеченням повної звуко- і відеофіксації.

Сторони таких угод повинні будуть обов'язково надати при звуко- і відеофіксації ідентифікуючі документи. У разі укладання угод без фіксації процесу з допомогою звуко- і відеозаписуючих засобів нотаріусу можуть анулювати свідоцтво про право на заняття нотаріальною діяльністю.

Усі матеріали звуко- і відеофіксації будуть внесені до Державного реєстру прав. Невнесення таких матеріалів до реєстру тягне накладення адмінштрафу від чотирьохсот до п'ятисот НМДГ (6800 -8500 грн.), а за підробку матеріалів передбачено кримінальну відповідальність у вигляді штрафу до 17 тис грн. або арешту на строк до шести місяців, або обмеження волі на строк до двох років.

Автори проекту вважають, що запропоновані зміни суттєво посилить захист прав власників майна від незаконних дій нотаріусів, що вчиняються у змові з рейдерами.

Звертаємо вашу увагу, що відстежувати реєстраційні дії відносно нерухомості можна за допомогою зручного сервісу SMS- маяк, який дозволяє оперативно дізнатися про зміни у реєстрі зручним способом: по смс, електронній пошті або в особистому кабінеті.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини