Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Україна відмовиться від виробництва та споживання озоноруйнівних речовин

31 серпня 2018, 10:44
272
1
Автор:
Реклама

Кабмін пропонує зменшити споживання і вивести з обігу озоноруйнівні речовини, а також створити Єдиний електронний реєстр операторів контрольованих речовин.

Відповідний законопроект "Про озоноруйнівні речовини та фторовані парникові гази" схвалений на засіданні Уряду 29 серпня.

Положення проекту спрямовані на створення сприятливих умов для виконання Україною міжнародних зобов'язань у сфері охорони озонового шару та адаптації до законодавства ЄС.

Документ забезпечить державне регулюваннята контроль за обігом небезпечних речовин. Йдеться про так звані контрольовані речовини, зокрема, холодоагенти, які застосовуються для охолодження і кондиціонування повітря, спінювачі, розчинники та охолоджувачі, які використовуються у виробництві будівельних матеріалів, оборонній промисловості, авіації, на медичних та залізничних об'єктах, в автомобільній промисловості і т.д.

Імпортувати, експортувати та використовувати контрольовані речовини зможуть тільки ФОП або юрособи, які отримали статус оператора контрольованих речовин шляхом реєстрації у відповідному розділі Єдиного електронного реєстру операторів контрольованих речовин.

Оператори повинні будуть вживати заходів щодо скорочення споживання контрольованих речовин, не допускати викидів в атмосферне повітря, забезпечити навчання та підтвердження кваліфікації персоналу, наносити відповідне маркування, вести облік імпорту, експорту, використання та залишків і т.д.

Виробництво контрольованих речовин в Україні буде заборонено, а імпорт буде здійснюватися тільки за умови отримання частки у рамках щорічної національної квоти на імпорт контрольованих речовин. Порядок розподілу часток щорічної національної квоти на імпорт встановить Кабмін.

Графік скорочення об'ємів споживання контрольованих речовин також визначить Кабмін відповідно до міжнародних зобов'язань.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини