Наказом Мінагрополітики «Про внесення змін до Порядку нормативної грошової оцінки земель населених пунктів» від 27.03.2018 р. № 162 з 17.07.2018 збільшено значення коефіцієнта, що характеризує функціональне використання земельної ділянки (далі - Кф) у півтора рази з «2,0» до «3,0», що прямо пропорційно впливає на розмір нормативно грошової оцінки (далі - НГО) землі і, таким чином, збільшує розмір плати за землю (земельний податок та орендну плату за землі державної та комунальної власності).
Це стосується земельних ділянок:
- яким не присвоєно код Класифікації видів цільового призначення земель (присвоюються з початку 2011 року);
- інформацію про які не внесено до Державного земельного кадастру.
Під цей наказ органи ДФС оперативно почали «рекомендувати» платникам плати за землю (а саме юридичним особам і фізичним особам - підприємцям) подати нові витяги (довідки1) з технічної документації про НГО земельних ділянок (далі - витяги) разом із уточнюючими податковими деклараціями за II півріччя 2018 року.
__________________
1. Наприклад, у Києві витяги видає Головне управління Держгеокадастру в м. Києві, а аналогічні документи, тільки під назвою «довідка», видають Департамент земельних ресурсів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) та комунальні підприємства, які перебувають у його підпорядкуванні.
Подивимося, що з цього приводу каже законодавство і судова практика.
Повний текст матеріала читайте у виданні ЮРИСТ&ЗАКОН. Про проблемных вопросах взаимосуществования видов целевого назначения земельных участков, и о нюансах обжалования землепользователями действий Госгеокадастра по выдаче извлечений ви дізнаєтеся, перейшовши за посиланням.
Щоб отримати доступ до інших матеріалів інформаційно-правової системи ЛІГА:ЗАКОН - скористайтеся вільним тестом та оцінить увесь масштаб та переваги послуг, що надаються.