Мінюст роз'яснив, що визначення часток у праві спільної власності або їх зміна відображається шляхом внесення змін до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно за заявою особи, запис про яку міститься в реєстрі.
Процедура "внесення змін до записів Державного реєстру прав" застосовується, оскільки право спільної власності виникає з моменту проведення державної реєстрації права власності.
Визначення часток в праві спільної власності (зміна форми власності із спільної на часткову) по суті є визначенням "впливу" в праві на відповідний об'єкт нерухомості кожного із співвласників, шляхом визначення часток. В цілому ж момент виникнення права власності не змінюється.
Але наразі держреєстратор не має технічної можливості здійснити відповідні реєстраційні дії за заявою: а саме з одного запису про право спільної власності зробити два і більше записи про право спільної часткової власності.
Таку реєстраційну дія в Державному реєстрі прав дозволяє зробити виключно рішення про державну реєстрацію прав, а не про внесення змін до записів Державного реєстру прав.
Мінюст пообіцяв розв'язати проблему реєстрації права спільної власності за одним записом в реєстрі після технічного доопрацювання програмного забезпечення.
Це та інші роз'яснення містяться в листі Мінюсту від 18 червня 2018 року "Щодо деяких актуальних питань у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень".
Нагадаємо, відстежувати реєстраційні дії відносно нерухомості, на яку Ви маєте право, можна зареєструвавшись на SMS- маяку. Про всі зміни в реєстрі Вас повідомлять смс, електронною поштою або в особистому кабінеті.