Рада суддів України, зібравшись 13 серпня на позачергове засідання, вирішив підкреслити неприпустимість дій, що містять ознаки втручання в діяльність судових органів. Також недопустимі публічні висловлювання посадовців органів державної влади, управління і правоохоронних органів про необхідність притягнення суддів до кримінальної відповідальності за ухвалення рішення до надання правової оцінки судовому рішенню апеляційною (касаційною) інстанціями, а діям судді - Вищою радою правосуддя. Незгода з судовим рішенням є підставою для оскарження такого рішення в процесуальному порядку в апеляційній або касаційній інстанції.
Про це йде мова в рішенні РСУ от 13 серпня 2018 року № 45.
Рада суддів України запропонував зборам суддів усіх судів вивчити і обговорити питання дотримання учасниками кримінальних процесів вимог статті 129 Конституції щодо рівності усіх учасників судового процесу перед законом і судом; підтримки публічного обвинувачення в суді прокурором.
Узагальнення і висновки із цього приводу Рада суддів України очікує отримати до 14 вересня 2018 року.
Виходячи з аналізу ситуації РСУ запропонував Раді прокурорів України, Національній асоціації адвокатів України, органам адвокатського співтовариства, Уповноваженому у справах Європейського суду з прав людини 21 вересня провести спільне засідання для обговорення питань дотримання прокурорами і адвокатами засадничих принципів судочинства і етичних норм органами, які беруть участь в здійсненні правосуддя і судових процесах.
Крім того, прес-службі Апеляційного суду Полтавської області рекомендовано забезпечити онлайн-трансляцію судового процесу у справі Кернеса.
Нагадаємо, Київський райсуд Полтави 10 серпня виніс ухвалу про закриття справи № 638/4399/15-к, оскільки дійшов висновку, що прокурори, не явившись на засідання, відмовилися підтримувати обвинувачення.
Зазначимо, що прокуратура Полтавської області відкрила провадження відносно головуючого судді за фактом винесення завідомо неправосудного рішення.