Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Атестовувати експертів з промислової безпеки будуть по-новому

13 серпня 2018, 09:09
1440
0
Автор:
Реклама

Змінюється процедура атестації фахівців, які мають право проводити технічний огляд та експертне обстеження машин, механізмів і устаткування підвищеної небезпеки. Тепер посвідчення видаються безстроково, але експерт повинен раз на 3 роки підвищувати кваліфікацію, за результатами якої видадуть сертифікат.

Зміни до Порядку атестації фахівців, що мають право проводити технічний огляд і експертне обстеження устаткування підвищеної небезпеки внесені наказом Мінсоцполітики від 29 травня 2018 року № 785.

Експертами з промислової безпеки зможуть стати особи, які мають ступінь вищої освіти магістра (освітньо-кваліфікаційний рівень спеціаліста) за спеціальністю технічного спрямування та практичний стаж роботи на посадах відповідного технічного профілю не менше 3-х років.

Підготовка експертів здійснюється навчальними закладами за типовими навчальними програмами, розробленими Державною установою "Національний науково-дослідний інститут промислової безпеки та охорони праці" з урахуванням пропозицій відповідних галузевих об'єднань організацій роботодавців (за їх наявності) та затвердженими Держпраці.

Для підготовки необхідно подати в навчальний заклад заяву у довільній формі із зазначенням напряму діяльності експерта, копії документа про вищу освіту і трудової книжки.

Після курсу підготовки здається іспит атестаційній комісії. Іспит вважається успішно зданим, якщо отримано не менше 80 % правильних відповідей. Результати іспиту заносяться до протоколу засідання атестаційної комісії, який зберігається у навчальному закладі не менше 5 років.

Кандидат, який не склав іспит, може пройти теоретичне навчання повторно.

За результатами успішного іспиту навчальний заклад видає посвідчення експерта технічного з промислової безпеки.

Для підтвердження своєї кваліфікації експерт технічний з промислової безпеки проходить в навчальних закладах періодичне (не рідше за один раз в 3 року) підвищення кваліфікації.

За результатами проходження підвищення кваліфікації навчальний заклад видає посвідчення (сертифікат) про підвищення кваліфікації.

Відомості про осіб, які пройшли підготовку і підвищення кваліфікації, Держпраці розміщує на своєму офіційному сайті.

У разі втрати або пошкодження посвідчення або свідоцтва (сертифіката) про підвищення кваліфікації навчальний заклад видає його дублікат.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини