Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Після 15 років використання землю не можна отримати автоматично

8 серпня 2018, 09:09
2960
1
Автор:
Реклама

Верховний Суд у складі колегії суддів Першої судової палати Касаційного цивільного суду роз'яснив правила отримання права власності на земельну ділянку за набувальною давністю.

Постанова у справі № 742/2916/15-ц була ухвалена 11 квітня, з її текстом можна ознайомитися у Verdictum.

ВС залишив в силі рішення апеляційного суду про відмову в позові щодо визнання права власності на земельну ділянку, на якій розміщена водонапірна вежа.

Так, відповідно до статті 119 Земельного кодексу громадяни, які сумлінно, відкрито і безперервно користуються земельною ділянкою 15 років, але не мають документів, що засвідчують наявність у них прав на цю земельну ділянку, можуть звернутися в орган державної влади або місцевого самоврядування з клопотанням про передачу землі у власність або користування.

Але ці особи не мають ніяких переваг, оскільки навіть дотримання усіх умов набувальної давності не призводить до виникнення права власності на землю і фактично відсилає до загального порядку надання земельних ділянок у власність чи в користування(статті 118, 123 ЗК). Ця норма надає тільки право клопотати про передачу землі і не передбачає обов'язкової передачі земельної ділянки у власність або користування при дотриманні процедури звернення і подання необхідних документів.

Відмовляючи в позові, суд врахував, що на земельній ділянці, яка використовувалася позивачем для вирощування сільськогосподарських культур і на яку він просив визнати право власності, розташована водонапірна вежа, яка згідно із статтею 113 ЗК має зону санітарної охорони, тому діяльність в межах цієї зони обмежена, що є перешкодою для отримання землі у власність. До того ж, матеріали справи не містять доказів того, що позивач звертався до сільради про передачу у власність земельної ділянки на підставі статті 119 ЗК.

Зазначимо, що особи, які мають права на земельні ділянки, можуть відстежувати реєстраційні дії щодо своєї власності за допомогою зручного сервісу SMS- маяк Земля. У свою чергу, контролювати реєстраційні дії в реєстрі прав на нерухомість можна, ставши користувачем SMS- маяка.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини