Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Контролювати діяльність енергетиків і комунальників будуть по-новому

18 липня 2018, 13:00
223
0
Автор:
Реклама

Встановлена чітка процедура організації і проведення планових і позапланових перевірок, порядок оформлення результатів перевірок, повноважень голови і членів комісії з перевірки, прав і обов'язків уповноваженої особи ліцензіата, а також інших вимог по здійсненню НКРЕКП державного контролю і застосування заходів впливу.

Відповідний Порядок контролю за дотриманням ліцензіатами, що здійснюють діяльність в сферах енергетики і комунальних послуг, законодавства у відповідних сферах і ліцензійних умов затверджений постановою НКРЕКП від 14 червня 2018 № 428.

Дія нового Порядку поширюється на діяльність у сфері енергетики (виробництво, передача, розподіл, постачання електроенергії споживачу; здійснення функцій гарантованого покупця; трейдерська діяльність; функції оператора ринку; транспортування, розподіл, зберігання, надання послуг установки LNG, постачання природного газу; транспортування нафти, нафтопродуктів). А також у сфері комунальних послуг (виробництво теплоенергії та її транспортування; централізоване водопостачання і водовідведення в об'ємах більше за рівень, встановлений ліцензійними умовами; діяльності по переробці і похованню побутових відходів).

Перевірки проводяться у робочий час ліцензіата та за місцем знаходження і місцем проведення його господарської діяльності. При перевірці має бути присутня уповноважена особа ліцензіата

У перший день перевірки голова і члени комісії зобов'язані пред'явити уповноваженій особі оригінал посвідчення на проведення перевірки з наданням копії і службові посвідчення.

При проведенні перевірок не допускається вилучення у ліцензіатів оригіналів їх фінансово-господарських, бухгалтерських і інших документів, а також комп'ютерів і їх частин.

Планові перевірки проводяться не частіше одного разу на два роки відповідно до річного плану, який затверджується НКРЕКП до першого грудня року, що передує плановому, і публікується на офіційному сайті.

Строк проведення планової перевірки не може перевищувати десяти робочих днів, а щодо суб'єктів малого підприємництва - п'яти робочих днів.

Позапланові перевірки можуть проводитися за ініціативою ліцензіата, а також у разі виявлення і підтвердження недостовірності даних у звітності, обгрунтованого звернення фізичної або юридичної особи про порушення ліцензіатом їх законних прав, при перевірці виконання рішень НКРЕКП з усунення раніше виявлених порушень, неподання ліцензіатом документів обов'язкової звітності за два звітні періоди, виявлення у державних інформаційних ресурсах (паперових або електронних) інформації, що свідчить про порушення ліцензіатом вимог законодавства і ліцензійних і т.д.

Анонімні звернення не можуть бути підставою для проведення позапланових перевірок.

Про проведення позапланової перевірки ліцензіат повідомляється у день початку перевірки.

Голова та члени комісії з перевірки мають право:

- фіксувати процес проведення планових і позапланових перевірок або кожну окрему дію засобами аудіо- і відеотехніки, не перешкоджаючи здійсненню такої перевірки;

- вимагати припинення дій, що перешкоджають здійсненню перевірок;

- ініціювати призначення експертизи, отримувати пояснення, довідки, копії документів, відомості з питань, що виникають при здійсненні перевірок.

Уповноважена особа ліцензіата має право не допускати голову і членів комісії з перевірки до її здійснення, якщо:

- перевірка проводиться з порушенням передбачених законодавством вимог щодо періодичності проведення таких заходів;

- голова і члени комісії не надали копію посвідчення на проведення перевірки або якщо таке посвідчення не відповідає вимогам закону і Порядку;

- ліцензіат не отримав повідомлення про проведення планової перевірки;

- голова або член комісії з перевірки не внесли запис про проведення перевірки в журнал реєстрації заходів державного контролю (за наявності такого журналу);

- тривалість планової перевірки перевищує граничну тривалість, встановлену законом.

У разі виявлення порушень НКРЕКП розглядає на засіданні, що проводиться у формі відкритого слухання, питання відповідальності ліцензіата і приймає рішення про застосування до нього наступних санкцій.

- застереження та/або попередження про необхідність усунення порушень;

- накладення штрафу;

- зупинення дії ліцензії (застосовується для суб'єктів господарювання у сфері енергетики та у порядку, затвердженому НКРЕКП);

- анулювання ліцензії.

Рішення НКРЕКП про усунення порушень, виявлених при здійсненні перевірок, оформляється розпорядженням, копія якого вручається особисто уповноваженому обличчю ліцензіата.

Ліцензіати, на яких накладений штраф, зобов'язані сплатити його в 30-денний термін з дня отримання копії постанови про накладення штрафу, а також усунути порушення у визначений рішенням термін і не пізніше за десять робочих днів після їх усунення надати НКРЕКП письмовий звіт з належним чином завіреними копіями підтверджувальних документів.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини