Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Масиви сільгоспземель перерозподілять

10 липня 2018, 14:23
362
1
Автор:
Реклама

Депутати змінили правила землекористування в межах масиву.

Сьогодні, 10 липня був ухвалений Закон (законопроект № 6049-д "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вирішення питання колективної власності на землю, удосконалення правил землекористування у масивах земель сільськогосподарського призначення, запобігання рейдерству та стимулювання зрошення в Україні").

Закон дозволяє землекористувачеві, який використовує значну частину земель масиву, отримати в оренду землі під польовими дорогами (при цьому він зобов'язаний встановити земельні сервітути для доступу до інших земель масиву).

Орендарі отримали право надавати землю в суборенду орендареві іншої земельної ділянки в тому ж масиві без узгодження з орендодавцем, залишаючись відповідальним за виконання договору.

У свою чергу землекористувач, який використовує 75% від загальної площі масиву, зможе отримати в оренду (суборенду) інші землі масиву з наданням їх власникам або орендарям інших рівноцінних земельних ділянок в тому ж масиві

Фзичні і юридичні особи зможуть орендувати земельні ділянки під лісосмугами і іншими захисними насадженнями без проведення земельних торгів. При цьому передбачена можливість передачі ділянок під насадженнями в користування фізичним і юридичним особам за умови їх збереження, відновлення і утримання.

Законом закріплено правило, згідно з яким умови договорів суборенди, що укладаються при обміні прав користування земельними ділянками, мають бути не гірше, ніж умови договорів оренди.

Також передбачено обов'язкове оновлення нормативної грошової оцінки землі при проведенні інвентаризації масиву сільгоспземель. Затверджувати її зможуть сільські, селищні, міські ради.

Законопроект спрямований на припинення рейдерства. Так, через порушення цілісності масивів земель сільськогосподарського призначення (особливо зрошуваних) недобросовісні землекористувачі створюють штучні складнощі іншим для подальшого шантажу і отримання матеріальної вигоди. Депутати вважають, що з ухваленням Закону ця проблема буде розв'язана.

Ну а іншим видам рейдерства можна протистояти лише уважно стежачи за своєю землею. Передусім варто моніторити реєстраційні дії щодо своєї земельної ділянки. І в цьому Вам допоможе надійний сервіс SMS- маяк земля.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини