Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Недотримання банками вимог фінмоніторингу може призвести до створення злочинних схем

9 липня 2018, 09:09
166
0
Автор:
Реклама

Фахівці Нацбанку, проаналізувавши положення Закону про протидію відмивання доходів у системному зв'язку з положеннями Закону про банки і банківську діяльність, у розроблених Рекомендаціях з питань фінмоніторингу пропонують отримувати згоду клієнта / передбачати в угодах з клієнтом право банку на отримання відповідної інформації про нього. Зокрема, підвищену увагу банки повинні приділяти детальному вивченню документів, що подаються клієнтом, для виявлення можливого їх підроблення. Ознаками підроблення можуть бути:

- невідповідність між штампом і печаткою за найменуванням юрособи; неспівпадіння найменування юрособи та/або ідентифікаційного коду та/або інформації про керівника в документі з даними з ЄДР;

- підчищення, дописки, домальовування даних, наявність плям на окремих частинах документів;

- невідповідність встановленій формі документа, затвердженій відповідним НПА.

Особливу увагу слід приділяти документу, що посвідчує особу, оскільки відомі випадки підроблення паспорта громадянина України шляхом виготовлення нового або внесення змін у справжній. Для встановлення достовірності документа треба з'ясувати, чи існує держорган, що видав такий паспорт, чи належить йому проставлений відбиток печатки тощо. З метою виявлення втрачених або викрадених паспортів, які можуть бути використані із злочинною метою, банкам необхідно користуватися базою даних з пошуку паспорта серед викрадених і втрачених МВС, а також у базі даних недійсних, викрадених або втрачених документів, що посвідчують особу, ДМС.

У разі виникнення підозр про надання клієнтом або його представником підробленого документа банк має право повідомити про це органи Нацполіції.

Таким чином, регулятор підкреслив важливість опрацювання ризиків недотримання/порушення банками вимог, що стосуються фінмоніторингу, оскільки це створює додаткове підгрунтя для використання шахраями злочинних схем і збільшує можливі збитки від них.

Також Нацбанк розробив Рекомендації з питань безпеки використання систем дистанційного банківського обслуговування та Рекомендації з питань упередження шахрайства з платіжними картками.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини