Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Рада посилила відповідальність за несплату аліментів

3 липня 2018, 12:34
791
6
Автор:
Реклама

Народні депутати підтримали в другому читанні і в цілому законопроект про посилення відповідальності за несплату аліментів.

Відповідний Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення економічних передумов для посилення захисту права дитини на належне утримання" (проект № 8296) прийнято ВР сьогодні, 3 липня.

Законом передбачено, що за наявності тримісячного боргу по аліментах держреєстратор зможе відмовити в реєстрації права власності на майно, продане боржником, який внесений до Єдиного реєстру боржників.

Також боржнику відмовлять в перереєстрації, знятті з обліку транспортного засобу з метою його відчуження. Територіальні органи МВС зобов'язані відмовити в здійсненні реєстраційної дії, а також не пізніше наступного робочого дня повідомити орган державної виконавчої служби або приватного виконавця із зазначенням відомостей про такий транспортний засіб.

Посилено адмінвідповідальність за несплату аліментів. Так, у разі здійснення повторного впродовж року адміністративного правопорушення, пов'язаного з несплатою аліментів, передбачено застосування адміністративного стягнення у виді суспільно корисних робіт на строк від 240 до 360 годин. Ухилення особи від суспільно корисних робіт тягне адміністративний арешт строком до 10 діб.

Крім того, у випадку злісного ухилення від суспільно корисних робіт боржників притягнуть до кримінальної відповідальності у вигляді позбавлення волі на строк до двох років.

За ухилення від виконання обов'язків по забезпеченню необхідних умов життя, навчання і виховання неповнолітніх дітей передбачено попередження або штраф у розмірі від від 50 до 100 НМДГ(від 850 до 1700 грн.), а за ті ж дії, вчинені повторно впродовж року, - від 1700 до 5100 грн.

Змінами до Сімейного кодексу встановлено можливість того з батьків, з ким за рішенням суду проживає дитина з інвалідністю або важко хвора дитина, самостійно вирішувати питання про тимчасовий виїзд дитини за кордон з метою його лікування, навчання, а також відпочинку за наявності заборгованості другого батька по сплаті аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за три місяці. При цьому відповідна згода другого з батьків не знадобиться у разі виїзду дитини з тим із батьків, з ким він проживає за рішенням суду, на строк до одного місяця.

Також передбачені зміни щодо розміру аліментів. Так, мінімальний гарантований розмір аліментів на одну дитину не може бути менше 50 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Мінімальний рекомендований розмір аліментів складає розмір прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку і може бути присуджений судом у разі достатності заробітку (доходу) платника аліментів.

Суд не обмежується розміром заробітку (доходу) платника аліментів у разі встановлення наявності у нього витрат, що перевищують його заробіток (дохід), і щодо яких таким платником аліментів не доведено джерело походження засобів.

Розмір аліментів, визначений у твердій грошовій сумі, щорічно підлягає індексації, якщо платник і одержувач аліментів не домовилися про інше. За заявою одержувача аліментів індексація може бути здійснена судом за інший період.

За наявності заборгованості по сплаті аліментів за один рік, виконавець виносить постанову про накладення на боржника штрафу у розмірі 20 %, за два роки - 30 %, а за три роки - 50 % сум заборгованості по сплаті аліментів.

Змінами до ЦПК передбачено, зокрема, спрощене позовне провадження для розгляду справ про надання судом дозволу на тимчасовий виїзд дитини за межі України тому з батьків, хто проживає окремо від дитини і не має заборгованості по сплаті аліментів, і якому відмовлено іншим із батьків в наданні нотаріально посвідченої згоди на такий виїзд.

Крім того, у випадку відкриття або закриття рахунку фізособи банк зобов'язаний перевірити наявність інформації про внесення такої особи до Єдиного реєстру боржників і повідомити орган державної старанної служби або приватного виконавця, якщо інформація підтвердиться.

Особи, які матимуть намір входити до складу Уряду, обіймати посади державної служби категорії "А і Б", заступників міністра, а також реєструватися кандидатами в народні депутати і депутати місцевих рад повинні будуть подати заяви про відсутність заборгованості по сплаті аліментів більше 6 місяців.

Закон ухвалений з пропозиціями Комітету з питань економічної політики і техніко-юридичними правками.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини