Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Як поскаржитися освітньому омбудсменові?

Реклама

У 2019 році в Україні буде створений інститут освітнього омбудсмена, спрямований на захист прав здобувачів освіти, педагогічних, науково-педагогічних і наукових працівників. Супроводжувати діяльність омбудсмена буде його служба з 15 чоловік.

Омбудсмен може поєднувати свою роботу тільки з творчою і викладацькою діяльністю, він має бути громадянином України і проживати на території держави не менше 5 років, мати вищу освіту і відповідний досвід роботи, а також вільно володіти державною мовою.

Діяльність омбудсмена врегульована постановою Кабміну від 6 червня 2018 року № 491. З 1 січня 2019 року омбудсмен повинен буде почати приймати скарги про порушення у сфері освіти.

Здобувачі освіти, їх батьки, законні представники, педагогічні, науково-педагогічні і наукові працівники можуть протягом року після виявлення порушення подати в службу освітнього омбудсмена скаргу у письмовій формі.

У скарзі, окрім вимог про відновлення порушених прав і захист законних інтересів, вказуються прізвище, ім'я і по батькові заявника, місце його проживання. Скарга має бути підписана заявником з зазначенням дати.

Скарги розглядаються не довше одного календарного місяця з дня їх надходження. Строк розгляду можуть продовжити, але він не повинен перевищувати 45 календарних днів.

Рішення про обгрунтованість або необгрунтованість скарги приймається освітнім омбудсменом після її попереднього розгляду службою, яка з'ясовує усі обставини. Заявникові направляється письмова відповідь про результати розгляду.

Рішення про необгрунтованість скарги повинне містити посилання на норми законодавства і мотиви відмови, а також роз'яснення порядку оскарження.

Якщо скарга обгрунтована, освітній омбудсмен протягом 5 робочих днів вживає заходи для відновлення і захисту порушених прав:

надає рекомендації закладам освіти всіх рівнів незалежно від форми власності та підпорядкування, органам управління освітою;

відвідує органи державної влади, органи місцевого самоврядування, заклади освіти всіх рівнів незалежно від форми власності та підпорядкування, а також бере участь в установленому порядку в засіданнях державних органів з питань, що належать до його компетенції;

звертається до органів державної влади, правоохоронних органів щодо виявлених фактів порушення права людини на освіту та законодавства у сфері освіти;

надає консультації заявнику;

представляє інтереси заявника у суді.

Після вжиття цих заходів освітній омбудсмен забезпечує розроблення пропозицій щодо вдосконалення актів законодавства у сфері освіти, усунення причин та умов, що призводять до порушення прав і законних інтересів заявників.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини