Сформована нормативна база, необхідна для початку процесу малої приватизації.
Згідно з Законом "Про приватизацію державного і комунального майна" (набув чинності у березні) державні і комунальні активи вартістю до 250 млн грн. будуть відчужені через електронну систему ProZorro.Продажі. Йдеться про продаж об'єктів державної або комунальної власності (єдині майнові комплекси держпідприємств і пакети акцій суб'єктів господарювання, більше 50% статутного капіталу яких належать державі).
Порядок проведення аукціонів з продажу об'єктів малої приватизації, що визначає процедуру вибору переможця за результатами електронного аукціону, розмір і правила оплати участі регламентовані постановою Кабміну від 10 травня 2018 № 432. Так, максимальний розмір плати за участь в електронному аукціоні визначається у відсотках ціни продажу об'єкту приватизації з урахуванням ПДВ і складає:
- більше 250 млн грн. - до 1 відсотка;
- від 64 до 250 млн грн. - до 1,2 відсотка;
- від 16 до 64 млн грн. - до 1,5 відсотка;
- від 4 до 16 млн грн. - до 1,9 відсотка;
- від 1 до 4 млн грн. - до 2,4 відсотка;
- до 1 млн грн. - до 3 відсотків.
Крім того, постановою Кабміну від 10 травня № 433 затверджений Порядок відбору і авторизації електронних майданчиків для проведення електронних аукціонів малої приватизації.
За функціонування електронної торгової системи відповідає ГП ProZorro.Продажі, яке є її адміністратором. Для роботи в електронній торговій системі оператор електронного майданчика повинен отримати продуктивний ключ, пройшовши відбір і тестування відповідності роботи інтерфейсу програмування майданчика сценаріям роботи програмування додатків електронної торгової системи.
Оператор повинен оплатити розвиток (з урахуванням ПДВ складає 20 % плати за участь в електронному аукціоні, яка внесена переможцем на банківський рахунок оператора) і використання електронної торгової системи (100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (з урахуванням ПДВ) щомісячно).
Також читайте про аукціонні комісії для продажу об'єктів малої і великої приватизації.