Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Набув чинності Закон про приватизацію

7 березня 2018, 09:02
1069
0
Автор:
Реклама

Сьогодні, 7 березня, набуває чинності Закон "Про приватизацію державного і комунального майна". Закон прийшов на зміну ряду нормативно-правових актів, регулюючих реалізацію державного і комунального майна.

Положення Закону не поширюються на приватизацію об'єктів державного житлового фонду, у тому числі гуртожитків, а також на відчуження державних пакетів акцій, у порядку передбаченому Законом "Про акціонерні товариства" і на вихід із складу учасників ТОВ, учасником якого є держава і розмір державної або комунальної частки в якому складає 50 або менше відсотків.

Зокрема, закон передбачає дворівневу систему: велика приватизація буде проходити по багатоетапній процедурі за участю авторитетного радника, а об'єкти малої приватизації будуть реалізовуватися на електронних платформах. Крім того, вводяться два способи продажу - аукціон і викуп об'єктів приватизації в тому випадку, якщо на момент прийняття закону майно вже знаходилося в оренді.


Також, важливо врахувати, що покупцями не можуть бути держава-агресор, а також юрособи, в яких така держава бере участь, і ті, хто перебуває під контролем таких юросіб, фізособи і юрособи країни-агресора. Крім цього, брати участь в приватизації українських підприємств не зможуть підприємства, створені за законами країн, які не співпрацюють з FATF, а також фізичні і юридичні особи, проти яких діють санкції.

Завершальними положеннями встановлено, що приватизація (продаж) об'єктів, рішення про приватизацію яких було прийняте до набуття чинності Закону здійснюється і завершується відповідно до вимог цього Закону, окрім об'єктів, по яких :

-дата проведення аукціону, конкурсу, викупу, продажу пакетів акцій (часток, паїв) господарських товариств, зазначена в опублікованому інформаційному повідомленні про продаж державного або комунального майна, припадає на день після набрання чинності цим Законом;

- після завершення процедури продажу відбувається оформлення договору купівлі-продажу;

- на момент ухвалення рішення про їх приватизацію належали до об'єктів групи Г згідно класифікації об'єктів приватизації, встановленої Законом "Про приватизацію державного майна" і щодо яких дійсна оцінка, або визначений радник для за результатами проведення конкурсу.

Приватизація об'єктів агропромислового комплексу, щодо яких на день набуття чинності Закону затверджені плани їх приватизації, здійснюється і завершується відповідно до вимог Закону "Про особливості приватизації майна в агропромисловому комплексі".

Крім того, рішення про приватизацію держпідприємств і госптовариств, більше 50 % акцій (часток) яких належать державі автоматично припиняє провадження у справах про банкрутство. Також забороняється порушувати справи про банкрутство таких підприємств-боржників, поки їх приватизацію не буде завершено.

Нагадаємо, Закон було прийнято Верховною Радою 18 січня

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини