Взяти участь у конкурсному відборі на стажування в центральних органах виконавчої влади можуть студенти вищих навчальних закладів, які завершують навчання на ступінь бакалавра, магістра, або отримали диплом бакалавра чи магістра менш ніж за 5 років до реалізації програми.
Претенденти мають вільно володіти державною мовою та однією з офіційних мов Ради Європи.
Порядок реалізації пілотного проекту щодо запровадження Національної програми стажування в центральних органах виконавчої влади затверджено постановою Кабміну від 23 травня 2018 року № 425, яка набула чинності 2 червня 2018 року.
Координаційний комітет цієї програми забезпечує:
- створення офіційного веб-сайту проекту;
- оголошення та здійснення конкурсного відбору;
- розповсюдження інформації в ЗМІ та соціальних мережах;
- проведення онлайн-тестування;
- організацію співбесід з кандидатами;
- проведення тренінгів для стажистів.
Стажування в рамках пілотного проекту не оплачується.
Оголошення про початок чергового конкурсного відбору оприлюднюється на сайті Кабміну та пілотного проекту. В ньому зазначаються умови конкурсу, вимоги до кандидатів, строки подання документів та конкурсних випробувань.
Документи для участі подаються виключно он-лайн через сайт пілотного проекту.
В анкеті для участі в стажуванні кандидати обирають свою спеціалізацію (юрист, аналітик, організатор, комунікатор).
Координаційний комітет повідомляє всім кандидатам про їх конкурсні результати та публікує на сайті пілотного проекту перелік переможців.
Проходження стажування в рамках цієї програми розпочинається після прийняття відповідним керівником державної служби ЦОВВ, що бере участь у пілотному проекті, рішення про його початок та визначення керівника стажування, але не пізніше 20 червня 2018 року.
Стажування триває не більше 3 місяців та проводиться до 30 вересня 2018 року.
За підсумками учасник отримує рекомендаційний лист від керівника та довідку про проходження стажування у службі управління персоналом відповідного держоргану.