Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Обгрунтовані відхилення від ДБН можна погодити у Мінрегіоні

23 травня 2018, 13:18
792
0
Автор:
Реклама

Визначено процедуру розгляду у Мінрегіоні звернень суб'єктів господарювання, що здійснюють будівельну, містобудівну, архітектурну діяльність, а також органів державної влади і місцевого самоврядування за погодженням обгрунтованих відхилень від будівельних норм в проектній документації при проектуванні і внесенні змін до проектної документації.

Відповідний Порядок затверджено наказом Мінрегіону від 19 квітня 2018 року № 97, який набув чинності 22 травня 2018 і застосовується з 1 червня 2018 року, окрім розгляду звернень про узгодження обгрунтованих відхилень від будівельних норм, що стосуються навчальних закладів, дитячих садів, установ культури, фізичної культури і спорту, охорони здоров'я, установ соціального забезпечення і інших об'єктів соціальної інфраструктури (за винятком об'єктів житлового фонду, житлових комплексів, їх частин), для яких цей наказ застосовується з дня набуття чинності.

Так, для отримання узгодження заявнику треба звернутися до Мінрегіону листом, у якому вказуються найменування об'єкту будівництва, його місце розташування, опис вимог будівельних норм, які неможливо (значно ускладнено) виконати, детально викладаються причини і обставини, через яких ускладнено їх виконання і надаються обгрунтовані пропозиції щодо можливих відхилень від них.

До звернення обов'язково додаються:

- письмове зобов'язання про проведення компенсаційних заходів по відхиленню від вимог відповідних будівельних норм;

- копії містобудівних умов і обмежень, технічні умови щодо інженерного забезпечення об'єкту, документи, що надають право на будівництво об'єкту (за наявності);

- письмові застереження замовника щодо відомостей в матеріалах звернення, які він вважає інформацією з обмеженим доступом (за наявності).

Також до звернення за ініціативою заявника може додаватися інша документація.

Мінрегіон публікує на своєму сайті скан-копії звернення разом з обов'язковими застосуванням впродовж 5 робочих днів з дня його реєстрації.

Звернення розглядаються в порядку черговості їх надходження.

При необхідності Мінрегіон може направити звернення і додані матеріали на розгляд центральним органам виконавчої влади або базовим організаціям. Якщо такої необхідності немає, то структурний підрозділ Мінрегіону впродовж 5 робочих днів після розгляду звернення вносить питання про розгляд відхилень на засідання секції Науково-технічної ради Мінрегіону (НТР).

Враховуючи рішення секції НТР (чи НТР) Мінрегіон погоджує або відмовляє в погодженні відхилень шляхом направлення листа заявникові впродовж 3-х робочих днів після ухвалення такого рішення.

Скан-копії протоколів (витягів з протоколів) засідань секцій НТР, НТР з питань, що стосуються розгляду звернень про узгодження обгрунтованих відхилень, листів Мінрегіону, пропозицій громадськості (за наявності), підлягають обприлюдження на офіційному сайті Мінрегіону впродовж 7 робочих днів з дня ухвалення рішення.

Узгодження відхилень обов'язково враховуються замовниками будівництва в проектній документації об'єкту.

Крім того, встановлено, що базові організації систематизують і узагальнюють відхилення від будівельних норм і не рідше чим раз на квартал вносять пропозиції Мінрегіону про доцільність внесення змін до діючих будівельних норм.

Мінрегіон повинен забезпечити функціонування на своєму офіційному сайті електронного ресурсу для обробки таких звернень.

Нагадаємо, Кабмін змінив механізм розробки будівельних норм і дозволив погоджувати проекти будівельних норм із зауваженнями

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини