Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Нотаріуси зможуть засвідчувати угоди з нерухомістю, що залишилася на непідконтрольній території, - проект

7 травня 2018, 15:00
495
0
Автор:
Реклама

Кабмін пропонує врегулювати окремі питання вчинення нотаріальних дій стосовно майна внутрішньо переміщених осіб, що залишилося на території, непідконтрольній Україні.

Відповідний урядовий законопроект № 8332 "Про внесення змін до деяких законів України з питань забезпечення захисту прав внутрішньо переміщених осіб" зареєстровано у Парламенті.

Проектом запропоновано встановити, що право розпорядження нерухомим майном, яке розташоване на тимчасово окупованій території, може бути реалізовано власником такого майна на території, на якій органи державної влади здійснюють свої повноваження.

Інформація про осіб, які мають право користування нерухомим майном, повідомляється власником такого майна нотаріусу і зазначається у відповідному договорі. У разі встановлення факту недостовірності вказаній інформації договір може бути визнано недійсним.

Якщо право власності або користування нерухомим майном мають неповнолітні, малолітні і недієздатні особи, відчуження такого майна здійснюється за згодою органу опіки і опікування за місцем проживання власника (уповноваженої особи) або за місцем вчинення правочину. Крім того, у випадку відчуження нерухомого майна, що належить до житлового фонду, житлові умови таких осіб не можуть бути погіршені.

Батьки, опікуни, піклувальники та інші законні представники малолітніх, неповнолітніх і недієздатних осіб протягом 3-х місяців з дати набуття такими особами прав на об'єкт нерухомого майна повинні надати органу опіки і опікування, який надав дозвіл на вчинення правочину, документи, що підтверджують право власності на об'єкт нерухомого майна або право таких осіб користування ім.

Крім того, законопроектом запропоновано звільнити внутрішньо переміщених осіб і осіб, що проживають на тимчасово окупованих територіях від сплати судового збору у справах, пов'язаних з порушенням прав внутрішньо переміщених осіб.

Зазначимо, що сучасним і ефективним антирейдерським засобом є електронний контроль, наприклад - SMS-Маяк, запущений на технічній базі «ЛІГА: ЗАКОН». Цей електронний сервіс дозволяє оперативно дізнатися про зміни в реєстрі нерухомості щодо конкретного об'єкта нерухомості посередництвом SMS-повідомлення, електронного листа, а також повідомлення в кабінеті користувача.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини