Встановлено, що спадкова справа може бути передана до іншого приватного нотаріуса (державної нотаріальної контори) за заявою всіх спадкоємців в межах одного нотаріального округу у разі припинення діяльності приватного нотаріуса або анулювання доступу до Державного реєстру прав. Необхідною вимогою є закінчення строку для прийняття спадщини.
Зміни внесено в Порядку вчинення нотаріальних дій нотаріусами України.
Відповідні зміни передбачено наказом Міністерства юстиції від 24 квітня 2018 року № 1247/5, який набере чинності з дня опублікування.
У разі, якщо до передачі всіх документів нотаріального діловодства та архіву приватного нотаріуса до відповідного державного нотаріального архіву особиста передача спадкової справи неможлива, то вона здійснюється за наказом відповідного головного територіального управління юстиції комісією, створеною для приймання-передавання документів діловодства.
У випадку ліквідації державної нотаріальної контори до передачі всіх необхідних документів до відповідного державного нотаріального архіву передача спадкової справи здійснюється комісією з ліквідації державної нотаріальної контори.
Спадкова справа передається із супровідним листом. Заяву про реєстрацію зміни місця зберігання спадкової справи тепер подавати не потрібно.
Також встановлено, що передавання закінченої спадкової справи для видачі додаткових свідоцтв про право на спадщину здійснюється до одного місяця. На місці переданої справи в архіві залишається примірник акта приймання-передавання та копія спадкової справи. Після видачі таких свідоцтв спадкова справа повертається до відповідного архіву з проставленням відміток в обліково-довідкових документах.
Крім того, приватний нотаріус (державна нотаріальна контора), який одержав спадкову справу, реєструє її та надсилає повідомлення спадкоємцям щодо зміни місця зберігання спадкової справи. Раніше таке повідомлення нотаріус надсилав лише у випадку передачі незакінченої спадкової справи (крім передачі до відповідного обласного державного нотаріального архіву).