Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Держава посилить контроль за пасажирськими перевезеннями

16 квітня 2018, 15:39
126
0
Автор:
Реклама

Уряд визначив план реалізації Стратегії підвищення рівня безпеки дорожнього руху в Україні на період до 2020 року.

Відповідний план заходів затверджено розпорядженням Кабміну від 28 березня 2018 року № 231-р.

Зокрема, у поточному році МВС, Мінінфраструктури, поліція, Укравтодор та Укртрансбезпека розроблять нормативний акт щодо внесення змін до Правил дорожнього руху та інших нормативно-правових актів. Ці зміни стосуватимуться перегляду окремих положень щодо:

- керування транспортними засобами у стані алкогольного або наркотичного сп'яніння;

- швидкості руху транспортних засобів, у тому числі зменшення дозволеного перевищення ліміту швидкості на 20 кілометрів на годину;

- використання засобів пасивної безпеки, мотоциклетних шоломів та засобів зв'язку під час керування транспортними засобами;

- використання системи штрафних балів (стягнення за порушення, які зафіксовані в автоматичному режимі);

- пішоходів та велосипедистів, їх прав та обов'язків використання електромобілів, інших сучасних засобів пересування (зокрема сигвеїв, гіробордів, гіроскутерів).

У 2018-2019 роках заплановано розроблення проекту концепції єдиної Національної бази даних дорожнього руху (зокрема дані про дороги, аналіз ризиків, аналіз місць (ділянок) концентрації дорожньо-транспортних пригод, показники безпеки, дані про організацію дорожнього руху, водіїв, транспортні засоби).

Передбачено встановлення нормативних вимог щодо недопущення внесення в процесі експлуатації змін до конструкції ТЗ, які погіршують характеристики їх безпечності та екологічності, на дату першої реєстрації або таких, які не відповідають чинним правилам, нормативам та стандартам, зокрема щодо засобів освітлення та світлової сигналізації.

До 2019 року передбачено розроблення необхідних актів щодо запровадження системи автоматичної фіксації порушень ПДР.

Також заплановано підвищити державний контроль за дотриманням вимог безпеки дорожнього руху суб'єктами господарювання, які провадять діяльність з перевезення пасажирів і вантажів.

Крім того, передбачено внесення змін до державних будівельних норм щодо усунення поворотів на 180 градусів, насамперед у місцях високої концентрації дорожньо-транспортних пригод.

Нагадаємо, що відповідна Стратегія була затверджена 14 червня 2017 року

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини