Мы даем ЗНАНИЯ для принятия решений, УВЕРЕННОСТЬ в их правильности и ВДОХНОВЛЯЕМ на развитие честного бизнеса, как основного двигателя развития Украины
КРУПНОМУ БИЗНЕСУ
СРЕДНЕМУ и МЕЛКОМУ БИЗНЕСУ
ЮРИДИЧЕСКИМ КОМПАНИЯМ
ГОСУДАРСТВЕННОМУ СЕКТОРУ
РУКОВОДИТЕЛЯМ
ЮРИСТАМ
БУХГАЛТЕРАМ
Для ФЛП
ПЛАТФОРМА
Единое информационно-коммуникационное пространство для бизнеса, государства и социума, а также для профессиональных сообществ
НОВОСТИ
и КОММУНИКАЦИИ
правовые, профессиональные и бизнес-медиа о правилах игры
ПРОДУКТЫ
и РЕШЕНИЯ
синергия собственных и партнерских продуктов
БИЗНЕС
с ЛІГА:ЗАКОН
мощный канал продаж и поддержки новых продуктов

Дайджест подій Вищої ради правосуддя за 19-23 березня

29.03.2018, 09:00
10
0

Матеріал підготовлений спільно з управлінням інформації та забезпечення комунікаційної діяльності секретаріату Вищої ради правосуддя
Матеріал підготовлений спільно з управлінням інформації та забезпечення комунікаційної діяльності секретаріату Вищої ради правосуддя

1. До місцевих суддів призначать вісім суддів

20 березня ВРП ухвалила внести подання Президентові про призначення:

Бородовського Станіслава Олександровича - на посаду судді Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області;

Камбул Марини Олександрівни - на посаду судді Тернівського районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області;

Соловйова Андрія Володимировича - на посаду судді Ярмолинецького районного суду Хмельницької області;

Ширіної Світлани Анатоліївни - на посаду судді Хортицького районного суду міста Запоріжжя;

Віхрової Вікторії Станіславівни - на посаду судді Дніпропетровського окружного адміністративного суду;

Грищенка Євгена Ігоровича - на посаду судді Донецького окружного адміністративного суду;

Суходольського Олександра Михайловича - на посаду судді Черкаського районного суду Черкаської області;

Гіглави Ольги Василівни - на посаду судді Полтавського окружного адміністративного суду.

2. П'ять суддів звільнено за загальними обставинами

20 березня ВРП ухвалила звільнити у зв'язку з поданням заяв про відставку: Терзі Ігоря Георгійовича - з посади судді Приморського районного суду міста Одеси та Данілова Олексія Миколайовича - з посади судді апеляційного суду Київської області. У зв'язку з поданням заяв за власним бажанням звільнено Турецького Олександра Сергійовича - з посади судді Приморського районного суду міста Одеси; Камишеву Людмилу Миколаївну - з посади судді Харківського апеляційного господарського суду та Крикливого Олега Миколайовича - з посади судді Приморського районного суду міста Одеси.

3. Суддю Юлію Іваніну тимчасово відсторонено від здійснення правосуддя

20 березня ВРП задовольнила подання Другої Дисциплінарної палати: на два місяці відсторонено суддю Дніпровського районного суду міста Києва Іваніну Юлії Вікторівну. Суддю позбавлено права на отримання доплат до посадового окладу судді та направлено до НШСУ для проходження курсу підвищення кваліфікації слідчих суддів. Після навчання суддя має пройти кваліфікаційне оцінювання для підтвердження здатності здійснювати правосуддя. Нагадаємо, що 25 січня 2018 року ВРП вирішила змінити рішення Другої Дисциплінарної палати від 20 березня 2017 року № 534/2дп/15-17 про притягнення Ю. Іваніної до дисциплінарної відповідальності у виді внесення подання ВРП про звільнення її з посади судді. ВРП дійшла висновку, що Друга Дисциплінарна палата під час визначення виду стягнення не в повному обсязі врахувала дані про особу судді та належне виконання нею обов'язків, тому до судді може бути застосовано менш суворий вид дисциплінарного стягнення. Ю. Іваніна була притягнена до дисциплінарної відповідальності за порушення норм кримінального процесуального закону та вчинення дій, які не відповідають завданням кримінального провадження: суддя не навела наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особами кримінального правопорушення як підстави для застосування запобіжного заходу; не зазначила обставин того, що жоден із більш м'яких запобіжних заходів не зможе запобігти ризикам того, що підозрювані могли здійснити дії, що зашкодять інтересам розслідування та/або судового розгляду кримінальної справи; не розглянула можливість застосування інших (альтернативних) запобіжних заходів, а також під час вирішення питання про обрання запобіжного заходу дійшла висновку, що особа скоїла злочин.

4. Секретарем Першої Дисциплінарної палати обрано Віктора Шапрана

20 березня ВРП розглянула питання про внесення змін до складу Дисциплінарних палат Вищої ради правосуддя та вирішила ввести Говоруху Володимира Івановича до складу Першої Дисциплінарної палати та Швецову Ларису Анатоліївну до складу Третьої Дисциплінарної палати. Також ВРП підтримала пропозицію Першої Дисциплінарної палати та обрала Секретарем Шапрана Віктора Валентиновича.

5. Керівнику САП повернено клопотання про відсторонення судді Михайла Пака від здійснення правосуддя

20 березня ВРП ухвалила повернути заступнику Генерального прокурора - керівнику Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назару Холодницькому клопотання про тимчасове відсторонення судді Мукачівського міськрайонного суду Закарпатської області Пака Михайла Михайловича від здійснення правосуддя у зв'язку з притягненням до кримінальної відповідальності. Встановлено, що всупереч вимог частини третьої статті 63 Закону «Про Вищу раду правосуддя» та пункту 19.4 Регламенту ВРП заявником не надано доказів вручення копії клопотання про тимчасове відсторонення від здійснення правосуддя у зв'язку із притягненням до кримінальної відповідальності судді та матеріалів, які обґрунтовують таке відсторонення, Генеральним прокурором, його заступником або уповноваженим прокурором, а вручення вказаних документів працівниками оперативного підрозділу УЗЕ в Закарпатській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України не відповідає вимогам наведених норм Закону.

6. Скасовано рішення Першої Дисциплінарної палати про притягнення до дисциплінарної відповідальності п'яти суддів КААС та ВАСУ

20 березня ВРП скасувала рішення Першої Дисциплінарної палати від 5 жовтня 2017 року № 3135/1дп/15-17 про притягнення до дисциплінарної відповідальності суддів Київського апеляційного адміністративного суду Лічевецького Ігоря Олександровича, Мацедонської Вікторії Едуардівни, Аліменка Володимира Олександровича, Вищого адміністративного суду України Єрьоміна Анатолія Васильовича, Горбатюка Сергія Андрійовича та залишення без розгляду дисциплінарної скарги і закриття дисциплінарної справи стосовно судді Вищого адміністративного суду України Кравцова Олега Вікторовича. Дисциплінарні провадження закриті.

7. Суддю Оксану Бухтіярову звільнено з посади за вчинення істотного дисциплінарного проступку

22 березня ВРП ухвалила звільнити Бухтіярову Оксану Миколаївну з посади судді Дзержинського міського суду Донецької області на підставі пункту 3 частини шостої статті 126 Конституції України відповідно до рішення Третьої Дисциплінарної палати від 24 січня 2018 року № 149/3дп/15-18. Суддю притягнуто до дисциплінарної відповідальності за вчинення неправомірних дій, а саме - таємного заволодіння товарами у магазині.

8. Член ВРП Олексій Маловацький заявив про втручання в його діяльність

Розглянувши 22 березня повідомлення Олексія Маловацького про втручання в його діяльність, ВРП вирішила звернутися до Комітету ВР з питань Регламенту та організації роботи Парламенту щодо оцінки дій народного депутата України Купрія Віталія Миколайовича. В. Купрій надіслав до ВРП звернення зі звинуваченням О. Маловацького у неправомірному втручанні в діяльність суддів Київського апеляційного адміністративного суду Чаку Є.В., Файдюка В.В., Мєзєнцева Є.І. під час здійснення правосуддя у конкретній справі шляхом ініціювання порушення дисциплінарної справи стосовно вказаних суддів. Відповідне звернення надійшло вже після того, як на офіційному веб-сайті Вищої ради правосуддя 28 лютого 2018 року за посиланням: http://www.vru.gov.ua/news/3401 було розміщено повідомлення про недостовірність інформації щодо порушення дисциплінарної справи стосовно цих суддів. Крім того, 22 грудня 2017 року, народний депутат В. Купрій на своїй сторінці у Фейсбуку розмістив коментар, у якому надав оцінку рішенню Першої Дисциплінарної палати про відкриття дисциплінарної справи стосовно судді Цокол Л.І., зазначивши, «що те, що відбувається, є провокацією Банкової через підконтрольний їй контролюючий орган».

9. ВРП звернеться до ГПУ щодо втручання в діяльність судді господарського суду Херсонської області Марини Сулімовської

Розглянувши 22 березня повідомлення судді господарського суду Херсонської області Сулімовської Марини Богданівни про втручання в її діяльність як судді щодо здійснення правосуддя, ВРП вирішила звернутися до ГПУ щодо надання інформації про розкриття та розслідування злочину у кримінальному провадженні, внесеному до ЄРДР за фактом вчинення стосовно судді кримінального правопорушення, передбаченого частиною першою статті 376 КК. 23 листопада 2017 року напередодні судового засідання у приміщенні господарського суду Херсонської області представник первинної профспілкової організації ВАТ «Херсонський бавовняний комбінат» Маменко В.І. судді повідомив, що ним подано заяву про відвід судді та зазначив, що у разі її незадоволення, він не нестиме відповідальності за дії працівників ВАТ «Херсонський бавовняний комбінат», вчинені щодо судді Сулімовської М.Б., оскільки вказані працівники агресивно налаштовані, і він ледве стримує їх від протиправних дій щодо неї.


Войдите, чтобы оставить комментарий