Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Споживачі звільнені від сплати судового збору в судах всіх інстанцій: ВС

23 березня 2018, 10:53
1038
2
Автор:
Реклама

Велика Палата Верховного Суду ухвалила рішення, в якому визнала, що позивачі у справах про захист їхніх прав як споживачів звільнені від сплати судового збору відповідно до Закону «Про захист прав споживачів» не лише в суді першої інстанції.

ВС відступив від правової позиції, висловленої Верховним Судом України у 2017 році у справах № 6-185цс17 і № 6-916цс17, згідно з якою споживач звільнявся від сплати судового збору лише при поданні позовної заяви та мав сплачувати такий збір за подання до суду, зокрема, апеляційної скарги.

Велика Палата Верховного Суду дійшла до висновку, що відсутність у Законі «Про судовий збір» серед осіб, які звільняються від сплати цього збору, категорії споживачів не може означати, що вони не мають зазначеної пільги, оскільки її встановлено спеціальним щодо споживачів Законом.

Крім того, Велика Палата ВС наголосила на тому, що порушені права споживача можуть бути захищені не лише в суді першої інстанції, але й у судах інших інстанцій, розгляд справи в яких є частиною єдиного цивільного процесу.

Детальніше про нові правила судочинства Ви можете дізнатися, відвідавши практикум "Контроль судових процесів 2018. Нові процесуальні кодекси". Практикум відбудеться 29 березня, з його програмою можна ознайомитися тут.

Усі рішення судів ви можете легко знайти в Системі аналізу судових рішень VERDICTUMствореною для аналітичної роботи з багатомільйонним масивом судових рішень. Якщо ви ще не користуєтеся системою, то рекомендуємо замовити тестовий доступ або придбати VERDICTUM.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини