Уряд вдосконалив механізм фінансування заходів з охорони праці роботодавцем і ведення обліку витрат на охорону праці у системі бухгалтерського, податкового і внутрішньогосподарського (управлінського) обліку.
Перелік заходів і засобів з охорони праці приведено у відповідність до чинного законодавства. Зокрема, у перелік таких заходів входить:
- забезпечення працівників спеціальним одягом, взуттям і засобами індивідуального захисту відповідно до норм, установлених законодавством про охорону праці та колективним договором або угодою;
- забезпечення працівників, зайнятих на роботах з важкими і шкідливими умовами праці, лікувально-профілактичним харчуванням, молоком або рівноцінними харчовими продуктами, а також газованою солоною водою відповідно до КЗпП, Законом "Про охорону праці" і колективним договором або угодою;
- проведення попереднього (під час прийняття на роботу) та періодичних (протягом трудової діяльності) медичних оглядів працівників, зайнятих на важких роботах, роботах із шкідливими чи небезпечними умовами праці або таких, де є потреба у професійному доборі, щорічного обов'язкового медичного огляду осіб віком до 21 року.
Крім того, встановлено, що витрати на охорону праці формуються з урахуванням вимог національних П(С)БО або МСФО, а також інших нормативно-правових актів по веденню бухгалтерського обліку і складанню фінансової звітності. Об'єм і джерела фінансування витрат на охорону праці визначаються в колективному договорі або угоді.
Вказані зміни затверджені постановою Кабміну "Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 27 червня 2003 № 994" від 28 лютого 2018 роки № 134, яка набула чинності 13 березня.