Так, визначено порядок взаємодії МВС і поліції під час встановлення факту порушення суб'єктами господарювання умов ліцензування.
Посадові особи МВС у останній день проведення заходу державного нагляду (контролю) повідомляють територіальний орган поліції за місцезнаходженням ліцензіата, в діяльності якого виявлені порушення, про здійснення адмінправопорушения.
Також посадові особи МВС здійснюють позапланові заходи державного нагляду (контролю) на підставі обгрунтованого звернення фізичної або юридичної особи про те, що в результаті порушення ліцензіатом вимог ліцензійних умов такій особі було завдано матеріальну шкоду або порушено її законні права або інтереси.
У разі здійснення таких заходів посадові особи МВС подають особисто або направляють у відповідний територіальний орган поліції по місцю здійснення протиправних дій письмовий запит на інформацію про наявність або відсутність зареєстрованого факту описаної в зверненні події.
Поліцейські по такому запиту готують і у встановлений строк направляють в МВС або його структурний підрозділ письмову відповідь із запрошуваною інформацією.
Крім того, поліцейські забезпечують прийом і реєстрацію повідомлень про виявлення в діяльності ліцензіатів порушень умов ліцензування відповідно до Інструкції про порядок ведення єдиного обліку в органах поліції заяв і повідомлень про вчинені кримінальні правопорушення і інші події.
Уповноважена посадова особа поліції :
- отримує під підпис від посадових осіб МВС, які здійснювали заходи державного нагляду (контролю), копії документів, що підтверджують допущення ліцензіатом порушень умов ліцензування;
- за наявності підстав складає протокол про адміністративні правопорушення;
- направляє матеріали справи до суду.
Територіальний орган поліції інформує МВС про результати розгляду справи про адміністративне правопорушення впродовж п'яти робочих днів з дня надходження відповідного рішення суду.
Відповідний порядок взаємодії затверджено наказом МВС від 24 січня 2018 року № 42, який набуде чинності з дня його публікації.