Мы даем ЗНАНИЯ для принятия решений, УВЕРЕННОСТЬ в их правильности и ВДОХНОВЛЯЕМ на развитие честного бизнеса, как основного двигателя развития Украины
КРУПНОМУ БИЗНЕСУ
СРЕДНЕМУ и МЕЛКОМУ БИЗНЕСУ
ЮРИДИЧЕСКИМ КОМПАНИЯМ
ГОСУДАРСТВЕННОМУ СЕКТОРУ
РУКОВОДИТЕЛЯМ
ЮРИСТАМ
БУХГАЛТЕРАМ
Для ФЛП
ПЛАТФОРМА
Единое информационно-коммуникационное пространство для бизнеса, государства и социума, а также для профессиональных сообществ
НОВОСТИ
и КОММУНИКАЦИИ
правовые, профессиональные и бизнес-медиа о правилах игры
ПРОДУКТЫ
и РЕШЕНИЯ
синергия собственных и партнерских продуктов
БИЗНЕС
с ЛІГА:ЗАКОН
мощный канал продаж и поддержки новых продуктов

Дайджест подій Вищої ради правосуддя за 26 лютого-2 березня

6.03.2018, 09:09
7
0

Матеріал підготовлений спільно з управлінням інформації та забезпечення комунікаційної діяльності секретаріату Вищої ради правосуддя
Матеріал підготовлений спільно з управлінням інформації та забезпечення комунікаційної діяльності секретаріату Вищої ради правосуддя

1. Аллу Лесько звільнено з посади члена ВРП за власним бажанням

Вища рада правосуддя, керуючись статтями 24 та 34 Закону України «Про Вищу раду правосуддя», вирішила звільнити Лесько Аллу Олексіївну з посади члена ВРП за власним бажанням та виключити її зі складу Першої Дисциплінарної палати ВРП. Нагадаємо, що 10 листопада 2017 року Аллу Лесько Указом Президента України № 357/2017 призначено суддею Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду, який 15 грудня 2017 року розпочав свою роботу.

2. Внесено зміни до Порядку особистого прийому громадян у ВРП

У зв'язку із призначенням 12 грудня 2017 року Куценка Володимира Дмитровича на посаду керівника служби інспекторів ВРП, під час засідання 27 лютого 2018 року Рада вирішила внести зміни до Порядку особистого прийому громадян щодо залучення до проведення прийому громадян керівника служби інспекторів Вищої ради правосуддя Володимира Куценка.

3. Суддю Одеського апеляційного господарського суду Володимира Жекова звільнено у відставку

ВРП 1 березня ухвалила звільнити Жекова Володимира Івановича з посади судді Одеського апеляційного господарського суду у зв'язку з поданням заяви про відставку.

Водночас Рада відмовила у звільненні у відставку Грєхову Анатолію Станіславовичу - з посади судді господарського суду Київської області та Криворученку Дмитру Парфентійовичу - з посади судді Чернігівського районного суду Чернігівської області.

4. ВРП відсторонила суддю Ірину Цимбал від здійснення правосуддя на чотири місяці

ВРП 1 березня задовольнила подання Третьої Дисциплінарної палати ВРП: строком на чотири місяці відсторонила суддю Дарницького районного суду міста Києва Цимбал Ірину Костянтинівну від здійснення правосуддя з позбавленням права на отримання доплат до посадового окладу судді та направленням її до Національної школи суддів України для проходження курсу підвищення кваліфікації слідчих суддів та застосування процесуальних норм, передбачених Кодексом України про адміністративні правопорушення, з подальшим кваліфікаційним оцінюванням для підтвердження здатності судді здійснювати правосуддя; доручити НШСУ забезпечити проходження підвищення кваліфікації з метою подальшого кваліфікаційного оцінювання для підтвердження нею здатності здійснювати правосуддя у відповідному суді.

Рішенням ВРП від 19 липня 2017 № 2164/3дп/15-17 року суддю Цимбал І.К. притягнуто до дисциплінарної відповідальності за те, що ухвалення нею рішень про обрання запобіжних заходів ОСОБА_2 та ОСОБА_1 відбулося без додержання вимог низки норм КПК України: під час розгляду клопотань про застосування запобіжних заходів слідчий суддя не встановила, що надані стороною обвинувачення докази підтверджують обставини, які свідчать про наявність достатніх підстав вважати, що існує хоча б один із ризиків, передбачених статтею 177 КПК України, а також про недостатність застосування більш м'яких запобіжних заходів для запобігання ризику або ризикам, зазначеним у клопотанні, чим порушила вимоги пунктів 2, 3 частини першої статті 194 КПК України. А під час розгляду справи про визнання ОСОБА_3 винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого статтею 122-2 КУпАП суддею Цимбал І.К. не було дотримано вимог статей 245, 280 КУпАП, не надано належної оцінки доказам у справі, у зв'язку із чим суд першої інстанції дійшов необґрунтованого висновку про наявність у діях Бредака І.П. складу адміністративного правопорушення.

5. У ВРП відбулася зустріч із представниками Програми USAID реформування сектору юстиції «Нове правосуддя»

28 лютого у ВРП обговорили подальші кроки співпраці в рамках реалізації Програми USAID з реформування сектору юстиції «Нове правосуддя» (далі - Проект).

Обговорено питання супроводження діяльності Міжнародної консультативної ради при ВРП, моніторингу дисциплінарної практики ВРП, навчання інспекторів ВРП, підготовки тренінгової програми для працівників секретаріату ВРП, практичного впровадження деяких її аспектів та строків їх виконання, можливості надання Проектом матеріально-технічної та експертної допомоги, створення та функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, посилення комунікаційної спроможності ВРП та судової влади загалом. Також обговорено результати стажування групи інспекторів в Румунії, що відбулося за підтримки Проекту та подальші кроки в рамках співпраці з Проектом для реалізації заходів, спрямованих на посилення комунікаційної спроможності ВРП.

6. ВРП звернеться до ГПУ щодо надання інформації про розслідування та розкриття злочину у кримінальному провадженні за заявою судді Наталі Вікторович

Розглянувши 1 березня повідомлення судді Дзержинського районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області Вікторович Наталі Юльянівни про втручання у її діяльність щодо здійснення правосуддя, ВРП ухвалила звернутися до ГПУ щодо надання інформації про розслідування та розкриття злочину у кримінальному провадженні, внесеному до ЄРДР за заявою судді Вікторович Н.Ю.

Встановлено, що після виклику громадянина для вручення йому протоколу про адміністративне правопорушення за вчинення дій, які свідчать про неповагу до суду, останній відмовився це зробити та разом із групою осіб, обмежили доступ до службового приміщення - зали судового засідання, грубо порушили правила поведінки громадян у суді, погрожували розправою над суддями, поводились зухвало, ображали працівників апарату суду та суддю Вікторович Н.Ю. Внаслідок порушення громадського порядку не відбулися численні судові засідання, які були призначені в цей день.

7. Оголошено переможців конкурсу на зайняття вакантних посад державної служби категорії «А» в системі правосуддя

2 березня відбулося засідання Комісії з питань вищого корпусу державної служби в системі правосуддя, під час якого оголошено переможців конкурсу на зайняття вакантних посад державної служби категорії «А» в системі правосуддя.

Згідно з рішенням Комісії переможцем конкурсу на посаду керівника апарату Верховного Суду стала Булка Ольга Аркадіївна. Другим за результатами конкурсу став Климчук Сергій Васильович. За результатами співбесіди першим кандидатом на посаду заступника керівника апарату Верховного Суду - керівника секретаріату Касаційного адміністративного суду Верховного Суду визначено Богданюк Наталію Леонтіївну, другим - Сускова Артема Олександровича.


Войдите, чтобы оставить комментарий