Постраждалими учасниками Революції Гідності визнаються ті, хто на виконання Закону "Про встановлення державної допомоги постраждалим учасникам масових акцій цивільного протесту і членам їх сімей" був включений в перелік осіб, які під час участі в масових акціях цивільного протесту отримали тілесні ушкодження (важкі, середній тяжкості, легені), але такі ушкодження не спричинили інвалідності і звернулися по медичну допомогу в період з 21 листопада 2013 по 30 квітня 2014 року.
Порядок надання статусу постраждалого учасника Революції Гідності визначається Кабінетом Міністрів. Також Кабмін встановить порядок виготовлення і видачі посвідчень "Постраждалий учасник Революції Гідності".
Постраждалим учасникам надаються пільги і інші соціальні гарантії, встановлені статтею 12 Закону "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" (безкоштовні ліки, 75% -на знижка на оплату комунальних послуг, безкоштовний проїзд і так далі). До отримання посвідчення можна користуватися пільгами на підставі довідки, виданої структурними підрозділами соцзахисту населення районних, районних в містах Києві і Севастополі держадміністрацій, виконавчими органами міськрад за місцем проживання.
Потерпілими не визнаються працівники міліції. службовці правоохоронних органах спеціального призначення, військовослужбовці внутрішніх військ, Збройних Сил України і інших військових формувань, які отримали тілесні ушкодження (важкі, середній тяжкості, легені) під час виконання службових обов'язків, пов'язаних з подіями Революції Гідності.
Зміни передбачені Законом № 2203 - VIII відносно посилення соціального захисту учасників антитерористичної операції, учасників Революції Гідності і членів сімей загиблих таких осіб, який набув чинності сьогодні, 23 лютого.
Також Законом передбачена можливість отримання учасником АТО статусу інваліда війни.