Встановлено, що з'єднання, військові частини та підрозділи Збройних Сил в районі проведення АТО застосовують зброю і бойову техніку так, щоб завдати мінімальної шкоди у конкретній ситуації бойового зіткнення. Застосовуючи зброю або техніку слід керуватися принципами, заснованими на загальновизнаних нормах міжнародного гуманітарного права: неминучості, військової необхідності, пропорційності.
Так, зброю і бойову техніку застосовують для:
- відбиття нападу або попередження загрози нападу на об'єкти, що охороняються;
- попередження здійснення або припинення терористичного акту, діяльності терористів, терористичних організацій, не передбачених законом воєнізованих або озброєних формувань (зокрема, знищення зброї, бойової техніки, транспортних або технічних засобів, що знаходяться в їх користуванні);
- звільнення заручників, захоплених військових і цивільних об'єктів, запобігання такому захопленню;
- захисту цивільних осіб і об'єктів від нападу;
- затримання, роззброєння або знешкодження осіб, які вчинили або які планують вчинити терористичний акт;
- припинення дій осіб, які порушують режим в районі АТО та можуть загрожувати безпеці учасників операції або інших осіб;
- виконання завдань, передбачених наказами керівника оперативного штабу.
У разі нападу або загрози нападу на військовослужбовців або цивільних осіб, а також військові або цивільні об'єкти, які обороняються, за можливістю використовуються попереджувальні заходи, спрямовані на його запобігання.
У разі раптового нападу, а також інших обставин, які унеможливлюють вжиття попереджувальних заходів, зброю і бойову техніку застосовують без вжиття таких заходів.
Летальне застосування зброї та бойової техніки дозволено:
- для самооборони;
- для виконання завдань під час проведення антитерористичної операції.
Відповідний Порядок затверджено постановою Кабміну від 14 лютого 2018 року № 68.