Кабмін затвердив Критерії оцінки допустимості державної допомоги суб'єктам господарювання на працевлаштування окремих категорій працівників та створення нових робочих місць.
Держава може надавати допомогу з метою сприяння соціально-економічному розвитку регіонів, рівень життя в яких низький або рівень безробіття високий; виконання загальнодержавних програм розвитку або вирішення соціальних і економічних проблем загальнонаціонального характеру; сприяння окремим видам господарської діяльності або суб'єктам господарювання в окремих економічних зонах.
Так, до критеріїв оцінки допустимості такої державної допомоги належать:
- недопущення істотної нерівності умов діяльності суб'єктів господарювання, що конкурують між собою;
- збільшення кількості працевлаштованих осіб окремих категорій та нових робочих місць для таких осіб.
Отримати державну допомогу на працевлаштування окремих категорій працівників можуть суб'єкти господарювання, які провадять діяльність у будь-якій галузі.
Не отримають таку держдопомогу суб'єкти господарювання, які, зокрема, мають прострочену заборгованість перед державним (місцевим) бюджетом, з виплати заробітної плати; щодо яких порушено справу про банкрутство.
Максимально 50% витрат компенсують на оплату праці, сприяння в працевлаштуванні, створення нових робочих місць для незабезпечених, зареєстрованих безробітних та звільнених після відбування покарання або примусового лікування.
Оплату праці осіб з інвалідністю компенсують в розмірі не більше 75% витрат.
Максимальний розмір допомоги визначається з урахуванням податків, інших зборів та періоду, протягом якого суб'єкт господарювання зобов'язаний зберігати гарантії зайнятості працевлаштованої особи.
Відповідні критерії оцінки затверджено постановою Кабміну від 31 січня 2018 року № 33.