Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Спрощено процедуру видачі дозволів на спецводокористування

17 січня 2018, 09:09
2231
0
Автор:
Реклама

Діє нова процедура видачі дозволів на спеціальне водокористування. Тепер документи можна подавати в електронному вигляді, а розглядатися вони будуть в чітко визначений строк - 30 календарних днів.

Водокористувачам також слід врахувати новий перелік документів, які подаються разом із заявою для отримання дозволу, а саме:

- обгрунтування потреби у воді з щомісячним нормативним розрахунком водокористування та водовідведення;

- опис та схема місць забору води і скидання зворотних вод;

- нормативи гранично допустимого скидання забруднюючих речовин у водні об'єкти зі зворотними водами (з розрахунком на кожний випуск (скид) окремо);

- затверджені індивідуальні технологічні нормативи використання питної води (для підприємств ЖКГ);

- копія правовстановлюючих документів на водні об'єкти (для їх орендарів).

У випадку якщо показники нормативних розрахунків водокористування та водовідведення, гранично допустимого скидання забруднюючих речовин у водні об'єкти із стічними водами, нормативи екологічної безпеки водокористування є незмінними, новий дозвіл видається на підставі заяви і документів, які подавалися водокористувачем для отримання попереднього дозволу.

Дозвіл на спецводокористування видається територіальними органами Держводагентства, а у разі використання води водних об'єктів в зоні відчуження та зоні відселення території, що піддалася радіоактивному забрудненню внаслідок Чорнобильської катастрофи, - Держводагентством.

Також усунено вимогу про необхідність надання копій отриманих дозволів на спецводокористування відповідним установам державної санітарно-епідеміологічної служби і органам водного господарства.

Дозволи на спецводокористування, видані до 3 червня 2017 року (включно), діють до закінчення строку їх дії.

Відомості про видачу дозволів з 1 січня 2019 вносяться до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань.

Відповідні зміни до Порядку видачі дозволів на спеціальне водокористування внесено постановою Кабміну від 13 грудня 2017 року № 1091, яка набрала чинності 16 січня.

Цією ж постановою внесено зміни і до Порядку розроблення нормативів гранично допустимого скидання забруднюючих речовин та переліку забруднюючих речовин, скидання яких нормується.

Нагадаємо, 4 червня набрав чинності Закон, яким врегульовано відносини, пов'язані з отриманням дозволу на спеціальне водокористування

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини