Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Договір оренди землі можна зареєструвати онлайн

6 грудня 2017, 15:12
4298
0
Автор:
Реклама

Мін'юст, Мінагрополітики, Державне агентство з питань електронного урядування та Фонд «Східна Європа» презентували послугу з онлайн реєстрації договорів оренди земель сільськогосподарського призначення.

Послуга доступна на порталі Онлайн будинок юстиції. Портал містить всі електронні сервіси, у тому числі SMS- Маяк, за допомогою якого власники можуть контролювати реєстраційні дії відносно своєї нерухомості.

Для того, щоб зареєструвати підписаний контракт, достатньо завантажити сканкопію угоди про оренду землі та підписати ці дані власним електронним цифровим підписом. При реєстрації договору відбуватиметься онлайн обмін інформацією з базою даних Держгеокадастру, що дозволить перевірити наявність відповідної земельної ділянки у базі ДЗК.

Код земельної ділянки , що вноситься, перевіряється в Державному земельному кадастрі на стадії оформлення заявки. Тому, якщо номер зазначено невірно, або така ділянка не значиться в кадастрі, не можна буде подати заявку. Таким чином, істотно зменшиться кількість відмов в реєстрації такого договору унаслідок невірно поданих даних. Крім того, реєстратор автоматично отримає інформацію про власника земельної ділянки, договір за якою реєструється.

Очікується, що впровадження послуги зменшить ризики шахрайства при поданні заяви, яке могло б привести до рейдерського захоплення ділянки.

Ініціатива реалізується за підтримки швейцарсько-української програми «Електронне управління для підзвітності влади та участі суспільства», що виконується Фондом «Східна Європа».

Довідка

Станом на 1 липня 2017 року в Україні діє 50553 договори оренди земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності площею 1,4 млн га, які були укладені на безконкурентних засадах. Крім того, на цю ж дату укладено 4,7 млн договорів оренди земельних паїв загальною площею 16,6 млн га. Щорічно в Державному реєстрі прав на нерухоме майно реєструється більше 10 млн заяв. До 20% з них, тобто орієнтовно 2 млн заяв - це саме заяви на реєстрацію інших речових прав, пов'язаних із землею. Електронна послуга державної реєстрації договорів оренди землі вже доступна через веб-портал «Онлайн будинок юстиції» .

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини