Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Діє техрегламент енергетичного маркування телевізорів

4 грудня 2017, 13:03
849
0
Автор:
Реклама

Всі телевізори в Україні повинні реалізовуватися разом із енергетичними етикетками європейського зразка, які містять інформацію про клас енергетичної ефективності.

Постачальник забезпечує надання дилеру разом із телевізором вітчизняного й іноземного виробництва друкованої енергетичної етикетки та мікрофіші.

У пунктах продажу кожен телевізор повинен мати енергетичну етикетку, яка прикріплюється його розповсюджувачем на передній панелі телевізора. Ніщо не повинно закривати або зменшувати її видимість.

На енергетичній етикетці зазначається інформація про:

- найменування або торговельну марку постачальника телевізора;

- модель телевізора (код, який відрізняє конкретну модель телевізора від інших моделей тієї ж торговельної марки або того ж постачальника);

- клас енергоефективності. Буква, що означає клас енергоефективності, розміщується на тому ж рівні, що й відповідна стрілка;

- споживчу потужність телевізора в режимі «ввімкнено», округлену до найближчого цілого числа, Вт;

- річний обсяг енергоспоживання, округлений до найближчого цілого числа, кВт·г на рік;

- зовнішню діагональ екрана телевізора, сантиметрів і дюймів;

- логотип перемикача (у разі потреби), що переводить телевізор у режим споживчої потужності не вище 0,01 Вт при переведенні телевізора в режим «вимкнено» (для телевізорів з добре помітним перемикачем).

Також встановлено вимоги щодо забезпечення кінцевого споживача інформацією про клас енергоефективності, якщо реалізація телевізора для продажу, у прокат або лізинг виконується за поштовими замовленнями, каталогами та через Інтернет.

Держнагляд за відповідністю телевізорів вимогам Техрегламенту здійснюється органами державного ринкового нагляду в межах сфери їх відповідальності.

Технічний регламент енергетичного маркування телевізорів затверджено постановою Кабміну від 24 травня 2017 року № 359, яка набрала чинності 2 грудня.

Телевізори, які були введені в обіг до набрання чинності цією постановою та не відповідають усім або окремим вимогам Техрегламенту, можуть бути надані на ринку протягом 6 місяців з дати набрання чинності цією постановою.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини