Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Який штраф передбачено за прострочення орендної плати за землю?

24 листопада 2017, 13:21
5264
0
Автор:
Реклама

Кабмін удосконалив механізм використання та охорони земель, збереження і відтворення родючості грунтів.

У Типовому договорі оренди землі встановлюються такі строки внесення плати за перший рік оренди державних і комунальних ділянок:

1) отриманих на земельних торгах - не пізніше трьох банківських днів з дня укладення договору оренди;

2) без проведення земельних торгів - в п'ятиденний строк після підписання договору оренди.

Розмір орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності, передані в оренду за результатами земельних торгів, не може бути зменшено.

Передбачено штраф у розмірі 100% річної орендної плати у разі невнесення плати у строки, визначені типовим договором. А розмір пені зазначається сторонами у відсотках несплаченої суми за кожен день прострочення.

Встановлено такі особливості для оренди земельних ділянок сільськогосподарського призначення (сільськогосподарських угідь):

1) державної або комунальної власності: в договорі зазначаються дані агрохімічного паспорта земельної ділянки. Також включається право орендодавця вимагати відповідно до законодавства від орендаря збереження родючості грунтів шляхом перевірки не рідше ніж один раз на три роки стану орендованої ділянки на відповідність показникам агрохімічного паспорта;

2) приватної власності: рекомендується зазначати дані агрохімічного паспорта у договорі.

Для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, фермерського господарства, особистого сільського господарства на меліорованій землі, на якій проводиться гідротехнічна меліорація: орендар зобов'язаний здійснювати інвестиції в розвиток і модернізацію відповідних меліоративних систем та об'єктів інженерної інфраструктури і сприяти їх належній експлуатації. Крім того, до договору може включатися вимога щодо дотримання орендарем екологічної безпеки землекористування та збереження родючості грунтів, дотримання державних стандартів, норм і правил та розірвання договору оренди у разі їх недотримання, зокрема погіршення якості грунтового покриву й інших корисних властивостей орендованої земельної ділянки або приведення її в непридатний для використання за цільовим призначенням стан.

Згідно зі змінами, внесеними до положення про Державний фонд документації із землеустрою, фонд надає матеріали в електронному вигляді на безоплатній основі органам державної влади, органам місцевого самоврядування, юридичним і фізичним особам за письмовим запитом протягом 30 календарних днів з дня реєстрації такого запиту.

Відповідні зміни передбачено постановою Кабміну від 22 листопада 2017 року № 890.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини