Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Вкладники зможуть автоматично отримати гарантоване відшкодування

31 січня 2017, 16:01
1896
0
Автор:
Реклама

Оновлений порядок відшкодування Фондом гарантування вкладів фізичних осіб засобів по вкладах у рамках пілотного проекту по впровадженню Автоматизованої системи виплат Фонду.

У системі реалізується технологія процесів персоніфікованого обліку вкладників, здійснення ним виплат гарантованих сум відшкодування, а також вирішуються завдання оперативного управління і контролю за виплатами.

Дати початку і завершення пілотного проекту, а також неплатоспроможні банки, по яких виплата гарантованого відшкодування здійснюється за допомогою системи, визначає старанна дирекція Фонду.

Якщо рішення прийняте, виплата гарантованого відшкодування в системі з певної дати здійснюється усім вкладникам банку.

Учасниками системи являються Фонд і банки-агенти. Їх взаємини визначаються регламентом роботи банків-агентів (є невід'ємною частиною регламенту системи), і договорами між Фондом і банками-агентами.

Вкладник має право отримати суму відшкодування по вкладу у будь-якій установі будь-якого банку-агента, який підключений до процесингового центру Фонду (модуль системи, що безпосередньо здійснює процесинг виплат). Список підключених банків-агентів публікується на сайті Фонду.

Відповідальний працівник банку-агента здійснює ідентифікацію особи, що звернулася за отриманням відшкодування, і звіряння реквізитів документів, наданих одержувачем, з інформацією про вкладника в процесинговому центрі.

Фонд щодня формує звіт про проведені впродовж дня операції по виплаті.

Нове Положення про особливості здійснення виплат відшкодувань вкладникам у рамках пілотного проекту по впровадженню Автоматизованої системи виплат ФГВФЛ затверджене рішенням від 5 грудня 2016 року № 2698 і набуло чинності сьогодні, 31 січня. Відповідно, втратило силу Положення 2012 року.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини