Закон "Про судовий збір" повинен застосовуватися в редакції, що діяла на момент здійснення певної процесуальної дії.
Наявність пільги у вигляді звільнення від сплати судового збору, передбаченої статтею 5 Закону "Про судовий збір"не можна вважати нульовою ставкою судового збору.
У контексті визначення розміру судового збору за подачу касаційної скарги "ставка, що підлягає сплаті при подачі позовної заяви" повинна визначатися по розмірах ставок, встановлених статтею 4 Закони "Про судовий збір" на момент пред'явлення відповідного позову, без пільгвизначених статтею 5 цього Закону.
Така правова позиція була сформована Верховним Судом України в постанвлении від 30 листопада 2016 року у справі № 6-1121цс16.
Позивач звернувся до суду з позовом про стягнення середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні і відшкодуванні моральної шкоди.
На момент звернення до суду позивач звільнявся від сплати судового збору (за станом на січень 2015 року) відповідно до діючої на той час редакції пункту 1 статті 5 Закону "Про судовий збір".
В той же час за станом на день подачі позивачем касаційної скарги (6 лютого 2016 року) такої пільги він не має, оскільки в діє нова редакція статті 5 Закону "Про судовий збір", згідно якої поділа "за іншими вимогами, витікаючими з трудових правовідносин", були виключені з категорії пільгових.
Усі рішення судів Ви можете легко знайти в Системі аналізу судових рішень VERDICTUMствореною для аналітичної роботи з багатомільйонним масивом судових рішень. Якщо Ви ще не користуєтеся системою, замовте тестовий доступ чи придбайте VERDICTUM.